KS Kutno zremisował w Gostyninie

Piłkarze KS Kutno w przedostatnim sparingu przed inauguracją sezonu 2014/15 zremisowali na wyjeździe z piątoligowym Mazurem Gostynin 4:4. Po dwa gole strzelili: Gracjan Sobczak i Piotr Michalski. W niedzielę (24 sierpnia) zespół z Kutna zagra pierwszy ligowy mecz w łódzkiej klasie A (grupa III) z Maliną Piątek.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia kutnian, którzy już w 2. minucie objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Gracjan Sobczak. Później do głosu doszli jednak gospodarze, którzy przed przerwą wykorzystując błędy kutnowskiej defensywy strzelili aż cztery gole. Podopieczni Sławomira Ryszkiewicza byli w stanie odpowiedzieć jedynie trafieniem Piotra Michalskiego i po pierwszych czterdziestu pięciu minutach KS przegrywał 2:4.
Po zmianie stron spotkanie było wyrównane i oba zespoły stworzyły sobie kilka dobrych sytuacji do zdobycia gola. KS dopiero dwadzieścia minut przed końcem przejął inicjatywę i zepchnął gostyninian do rozpaczliwej defensywy. Napór gości rósł z minuty na minutę i ich przewaga została udokumentowana w 75. i 80. minucie, gdy do siatki trafili: Gracjan Sobczak i Piotr Michalski. W samej końcówce KS mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak Jacek Walczak z bliska trafił w poprzeczkę.

Mazur Gostynin – KS Kutno 4:4 (4:2)
Bramki dla KS Kutno: Gracjan Sobczak 2, 75, Piotr Michalski 18, 80

KS Kutno: Czekalski – Domański (73′ Wójcik), Seklecki (73′ Ławniczak), H. Pokorski, Grzegorek – Kierus (65′ A. Pokorski), Jaśkiewicz (30′  Walczak), Jakubowski, Kapruziak (30′ Stasinowski, 71′ Błaszczyk) – Michalski, Sobczak

Relacja i zdjęcie: Łukasz Stasiak – eku24.net