Trzy rzuty karne w Piotrkowie

Za nami cztery spotkania 2. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej. Do rzadko spotykanej sytuacji doszło w Piotrkowie. Concordia zremisowała 2:2 z GUKS Gorzkowice, a trzy bramki w tym spotkaniu padły z rzutów karnych. Gospodarze prowadzili 2:0, ale zespół Marka Siewierskiego potrafił uratować jeden punkt.

Prowadzenie dał Concordii Tavinho skutecznie egzekwując rzut karny. Kilka minut później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0. GUKS Gorzkowice nie rezygnował z walki o punkty. W ostatnim kwadransie meczu dwukrotnie sędzia dyktował rzuty karne dla goście i dwukrotnie wykorzystał je Eryk Smuga.

W meczu beniaminków drugie zwycięstwo w rozgrywkach odniosła Stal Niewiadów, która pokonała Start Niechcice 3:1 (1:0). Ciekawostką może być to, że na boisku spotkali się dwaj grający prezesi klubów – Bartosz Urbańczyk i Paweł Wiśniewski. Lepszy okazał się ten pierwszy, który strzelił dwa gole i jest liderem klasyfikacji strzelców. Wysokie zwycięstwo w Opocznie odniosła Omega II Kleszczów. Podopieczni Marcina Zimocha spisują się jak na razie zdecydowanie lepiej od pierwszego zespołu, który w III lidze łódzko-mazowieckiej ma problemy ze skutecznością. Rezerwy takich problemów nie mają i pewnie ograły gospodarzy 4:1 (2:0).