Zawisza Rzgów odskakuje rywalom

W meczu na szczycie IV ligi łódzkiej Zawisza Rzgów wygrał z KS Paradyż 3:2 (1:2). Rzgowianie przegrywali po pierwszej odsłonie, ale w drugiej zdołali najpierw doprowadzić do remisu, a później przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyć. Podopieczni Piotra Kupki wygrali piąte spotkanie z rzędu i odskoczyli rywalom w ligowej tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się od przykrego incydentu. W 5. minucie Krzysztof Łukasik wślizgiem wybił piłkę na aut i upadł tak niefortunnie, że nabawił się kontuzji barku i został zniesiony na noszach z boiska.W jego miejsce na murawie pojawił się Bartłomiej Gambka. Chwilę później gospodarze wyszli na prowadzenie. Po błędzie bramkarza piłkę głową w siatce umieścił Michał Polit. W 18. minucie sędzia zmuszony został przerwać mecz na około piętnaście minut ze względu na przyjazd karetki, która odtransportowała zawodnika gości do szpitala. Paradyżanie wyrównali w 26. minucie. W polu karnym Zawiszy faulowany został Mariusz Koćmin. Poszkodowany sam wymierzył sprawiedliwość pokonując z jedenastu metrów Jakuba Pasińskiego. Tuż przed przerwą po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Tomasz Bogołębski i głową skierował piłkę do własnej bramki. Do przerwy goście prowadzili 2:1.

Paradyżanie tuż po wznowieniu gry byli bliscy podwyższenia prowadzenia, ale po zgraniu głową Łukasza Grzybka piłkę z bliskiej odległości źle uderzył Przemysław Bińkowski i posłał futbolówkę wzdłuż bramki. W odpowiedzi po dośrodkowaniu Michała Osińskiego do wyrównania doprowadził Polit. Zawisza poszedł za ciosem. W 77. minucie po zespołowej akcji Kamila Jędrzejewskiego pokonał Patryk Różalski. Był to ostatni strzelecki akcent tego niezwykle emocjonującego pojedynku.

Zawisza Rzgów – KS Paradyż 3:2 (1:2)
Bramki: Michał Polit 7, 56, Patryk Różalski 77 –  Mariusz Koćmin 26-karny, Tomasz Bogołebski 41-samobójcza

Zawisza: Pasiński – Tonn, Polit, Nawrocki, Górski (46′ Kurstak) – Skupiński, Kubiak ż, Bogołębski (73′ Marcioch), Osiński – Wałęski (46′ Różalski ż), Chmielewski (90+3′ Mielczarek).

Paradyż: Jędrzejewski – Majsak, Łukasik (5′ Gambka), Telus, Majewski – Kalinowski (80′ Lenart), Grzybek (75′ Jura), Bańczyk, Berc – Bińkowski (75′ Kos), Koćmin.