Warta podniosła kibicom ciśnienie

Warta Sieradz pokonała Pogoń Grodzisk Mazowiecki 3:2 (1:0) w spotkaniu 5. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Podopieczni Tomasza Kmiecika prowadzili w tym meczu już 3:0 i wydawało się, że mają wszystko pod kontrolą. W końcówce mogli stracić jednak wygraną.

Pierwsza połowa spotkania była bezbarwna. Jedyna składna akcja Warty zakończyła się zdobyciem bramki. W doliczonym czasie gry bramkarza Pogoni Michała Kołbę pokonał Przemysław Sosnowski. Kilka minut po wznowieniu prowadzenie Warty podwyższył Kamil Woźniak wykorzystując świetne podanie Marcina SONY DSCKobierskiego. Doświadczony napastnik sieradzkiej drużyny podwyższył w 64. minucie na 3:0 i wydawało się, że nic złego gospodarzom nie może się już stać. Pogoń nie rezygnowała jednak z walki. W ostatnim kwadransie uzyskała wyraźną przewagę. W 77. minucie Kamila Adamka pokonał Marek Lendzion, a siedem minut później kontaktowego gola zdobył Jakub Gnoiński. Emocjonująca końcówka nie przyniosła już zmiany wyniku chociaż Pogoń miała jeszcze okazję na remis. W doliczonym czasie gry bramkarz gości sfaulował szarżującego Kobierskiego i zobaczył czerwoną kartkę. Chwilę później sędzia zakończył mecz.

Warta Sieradz – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 3:2 (1:0)
Bramki dla Warty: Przemysław Sosnowski 45+2, Kamil Woźniak 49, Marcin Kobierski 64

Warta: Adamek – Sosnowski, Łochowski, Pietras, Pankowski – Mitek, Piotr Kobierski, Bogdan (90′ Chlebicz), Bartłoszewski, Woźniak (79′ Pluta) – Marcin Kobierski.