Zmieniony Widok był bliski remisu

Odmłodzony Widok Skierniewice był bliski zdobycia pierwszych punktów w tym sezonie. W meczu kończącym 5. kolejkę spotkań Włókniarz Moszczenica wygrał z Widokiem 1:0 (0:0) po bramce doświadczonego Marcina Staniaszka. Przyjezdni przed stratą gola stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji do zdobycia bramki.

Widok przyjechał do Moszczenicy znacznie przebudowany. Klub ze Skierniewic opuścili: Michał Basiński (Polonia Piotrków), Jarosław Foks (Unia Skierniewice), Sylwester Kowalczyk (Juvenia Wysokienice), Witold Kurzawa (Andrespolia Wiśniowa Góra) i Kamil Mitrowski (Orzeł Nieborów). W wyjściowej jedenastce Widoku znalazło się aż ośmiu młodzieżowców.

Pierwsi groźną sytuację stworzyli goście. Strzał Stefana Potockiego w znakomitym stylu obronił jednak Piotr Ćwikła. W odpowiedzi piłkę nad poprzeczką posłał Bartosz Jachymski. Więcej emocji przyniosła druga połowa. W 49. minucie po strzale Wojciecha Borowca znów świetną interwencją popisał się Ćwikła. Bramkarzowi Włókniarza dopisywało także szczęście. Po uderzeniu Jakuba Papieża piłka trafiła w poprzeczkę. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Włókniarz. Dośrodkowanie Daniela Olejnika wykorzystał Marcin Staniaszek i zapewnił gospodarzom trzy punkty. Przebudowanej drużynie Widoku należą się jednak brawa za postawę. Warto również wspomnieć, że w IV lidze zadebiutowali w tym spotkaniu Piotr Jaworski i Cezary Foks.

Włókniarz Moszczenica – Widok Skierniewice 1:0 (0:0)
Bramka: Marcin Staniaszek 74

Włókniarz: Ćwikła – Kaźmierczak ż, Stańczyk, Godala, Nowak – Toma (80′ Sobala), Świątek, Janiec, Staniaszek ż – Jachymski (70′ Marcin Brylikowski), Olejnik (90′ Jarosław Brylikowski).
Trener: Daniel Cichosz

Widok: Michalak – Staszewski (23′ Jaworski), Borowiec, Sopyła, Klimczak (89′ Foks) – Potocki ż, Wrzodak ż (85′ Sztocki), Stangreciak, Papież, Markowski – Karwat (83′ Iwanowski).
Trenerzy: Łukasz Korwek, Piotr Wysocki

Sędziował: Mariusz Ślęzak (Sieradz). Widzów: 170

Źródło i zdjęcie: widokskierniewice.pl