Karny dał wygraną Pelikanowi

Pelikan Łowicz wygrał z Lechią Tomaszów 1:0 (0:0) w spotkaniu 6. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. O wygranej drużyny Bogdana Jóźwiaka zdecydował rzut karny skutecznie wykorzystany przez Michała Adamczyka. Dzięki wygranej „Ptaki” awansowały na dziewiąte miejsce w tabeli.

Decydująca akcja spotkania miała miejsce w 73. minucie. Rezerwowy Mateusz Matysiak zagrał piłkę ręką w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę. Pewnie wykorzystał ją Michał Adamczyk i jak się później okazało zapewnił wygraną Pelikanowi. Wcześniej na boisku niewiele się działo. Po stracie bramki Lechia rzuciła się do odrabiania strat. Niewiele jednak brakowało aby Pelikan podwyższył prowadzenie. W 81. minucie Artur Holewiński naprawił błąd obrońców i wybronił sytuację sam na sam z zawodnikiem gospodarzy.

Pelikan Łowicz – Lechia Tomaszów 1:0 (0:0)
Bramka: Michał Adamczyk 73-karny

Pelikan: Perzyna – Bojaruniec, Marcin Nowak, Wawrzyński, Żółtowski ż – Adamczyk, Kowalczyk, Dombrowski (62′ Pomianowski), Wyszogrodzki (70′ Kiwała) – Damian Nowak (16′ Mycka), Narożnik (78′ Kosiorek).
Trener: Bogdan Jóźwiak

Lechia: Holewiński – Dolot, Matuszczyk, Cyran, Milczarek ż (43′ Matysiak) – Prusinowski, Żytek ż, Witczak (75′ Król), Szymczyk (71′ Jardel) – Mirecki, Rakowski (46′ Wiejak).
Trener: Andrzej Dec

Sędziował: Patryk Adamczyk (Łódź). Widzów: 200