Omega nie zatrzymała lidera

Omega Kleszczów przegrała z Radomiakiem Radom 1:2 (1:2) w spotkaniu 8. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Kleszczowianie prowadzili po trafieniu z rzutu karnego Michała Czaplarskiego, ale przed przerwą dali sobie strzelić dwa gole, które jak się później okazało zapewniły przyjezdnym komplet punktów.

Gospodarze prowadzenie objęli w 18. minucie. Piłkę ręką w polu karnym zagrał jeden z obrońców Radomiaka i sędzia podyktował jedenastkę. Rzut karny pewnie wykorzystał Michał Czaplarski. Pięć minut później wyrównującego gola strzelił Daniel Barzyński. Omega miała jeszcze swoje okazje na gola, jednak próby Mariusza Zawodzińskiego i Dominika Cukiernika skończyły się fiaskiem. Skuteczni byli przyjezdni. W 40. minucie Pawła Wiśniewskiego pokonał Szymon Stanisławski.

Po zmianie stron spotkanie było wyrównane. Obie drużyny mogły pokusić się o zdobycie kolejnych bramek. Najlepsze okazje dla gospodarzy zmarnował Mariusz Solecki, który dwukrotnie strzelał z dystansu. W 84. minucie za ostry faul czerwoną kartką ukarany został Jakub Rozwandowicz i Omega kończyła ten mecz w dziesiątkę. Radomiak ostatecznie doprowadził korzystny rezultat do ostatniego gwizdka i wywiózł z Kleszczowa trzy punkty. Warto wspomnieć, że na trybunach pojawiła się ponad siedemdziesięcioosobowa grupa kibiców z Radomia.

Omega Kleszczów – Radomiak Radom 1:2 (1:2)
Michał Czaplarski 18-karny – Daniel Barzyński 23, Szymon Stanisławski 40

Omega: Wiśniewski – Łucki ż, Krymarys, Słomian, Jacak ż – Zawodziński (75′ Górski), Marciniak, Czaplarski (46′ Solecki), Rozwandowicz cz 84′ – Berg, Cukiernik.