Działoszyn wygrał z nowym bramkarzem

Warta Działoszyn wygrała w czwartkowe popołudnie ze Zjednoczonymi Stryków 3:0 (0:0) w spotkaniu rozpoczynającym 11. kolejkę IV ligi łódzkiej. Podopieczni Grzegorza Bodnara szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili w drugiej połowie, kiedy strzelili rywalom trzy gole.

Spotkanie rozpoczęło się z półgodzinnym opóźnieniem ze względu na spóźnienie drużyny gości. W składzie gospodarzy zadebiutował nowy zawodnik. Mowa o bramkarzu Andrzeju Cieślaku, który przyszedł do Działoszyna z wycofanego z IV ligi śląskiej LKS Kamienica Polska. Golkiper nie miał za dużo pracy. Dwukrotnie musiał wykazać się umiejętnościami i spisał się znakomicie. Pierwsza połowa była wyrównana i żadna ze stron nie przeprowadziła groźnej akcji.

Sytuacja zmieniła się po przerwie. Strykowianie próbowali strzałów z dystansu. Uderzenia Jaromira Bergiela i Łukasza Nagańskiego sparował nowy golkiper Warty. O sukcesie działoszynian zadecydowały zmiany. W 64. minucie będący na lewym skrzydle Dariusz Walęciak dograł piłkę do Daniela Karonia, a ten zgrał ją na długi słupek. Tam z bliskiej odległości Marcina Pająka pokonał Daniel Lisowski. Sześć minut później podanie Karonia wykończył Karol Dudek. Trzeciego gola strzelił asystent dwóch poprzednich bramek, który po dośrodkowaniu Damiana Wiśniewskiego głową umieścił piłkę w siatce.

Warta Działoszyn – Zjednoczeni Stryków 3:0 (0:0)
Daniel Lisowski 64, Karol Dudek 70, Daniel Karoń 88

Warta: Cieślak – Bąkowicz, Grzywiński (86′ Ryś), Stępień ż, Bartoszek – Karoń, Walęciak, Ciecierski (85′ Wiśniewski), Kukulski – Dudek (78′ Kurpiewski), Nowacki (56′ Lisowski).

Zjednoczeni: Pająk – Majewski (80′ Błaszczyk), Szcześniak (15′ Buchowicz), Sender, Drogosz ż – Podedworny (80′ Głowacki), Lenart, Stanisławski (75′ Ł. Neuman), Bergiel ż – Kowalczyk, Nagański.