Boruta urwał punkty liderowi

Remisem 1:1 (1:0) zakończyło się  spotkanie 11. kolejki IV ligi łódzkiej pomiędzy Zawiszą Rzgów a Borutą Zgierz. Goście wykorzystali słabszą postawę lidera rozgrywek i dzięki ambitnej walce zdołali wywieźć ze Rzgowa cenny punkt. Wyrównującego gola zdobył w 67. minucie Rafał Niewiadomski.

Różnicy dzielącej oba zespoły w tabeli na boisku zdecydowanie nie było widać. Boruta grał bardzo uważnie na swojej połowie i nastawił się na kontry. Już w 8. minucie golkipera Zawiszy mógł pokonać Rafał Niewiadomski, ale z kilku metrów trafił w poprzeczkę. W 26. minucie ręką w polu karnym zagrał Tomasz Kurstak i sędzia podyktował rzut karny dla gości. Uderzenie Krzysztofa Baszczyńskiego z jedenastu metrów obronił jednak Jakub Pasiński. Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 41. minucie. Do siatki gości trafił Tomasz Bogołębski.

Po przerwie Borucie udało się strzelić wyrównującego gola. W 67. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego tor lotu piłki głową przeciął Niewiadomski i umieścił futbolówkę w siatce. W dalszej części pojedynku gra toczyła się w środku pola i obie drużyny mogły pokusić się o zwycięskiego gola. Ostatecznie jednak mecz zakończył się podziałem punktów.

Zawisza Rzgów – Boruta Zgierz 1:1 (1:0)
Tomasz Bogołębski 41 – Rafał Niewiadomski 67

Zawisza: Pasiński – Tonn ż, Polit, Nawrocki, Kurstak ż – Bogołębski, Kubiak, Wałęski (69′ Różalski), Płuciennik (78′ Sulikowski ż), Skupiński – Chmielewski.

Boruta: Ilnicki – Retkowski, Antosik ż, Plewka, Antczak – Błaszczyk (55′ Banaszczyk), Paluch (80′ Gil ż), Baszczyński – Pietrasiak, Niewiadomski ż (65′ Miśkiewicz).