WKS Wieluń popłynął w Sieradzu

Warta Sieradz wygrała prestiżowe spotkanie 11. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej z WKS Wieluń 3:0 (1:0). Dla podopiecznych Tomasza Kmiecika to kolejne zwycięstwo na własnym boisku. Ozdobą spotkania był piękny gol Michała Bogdana, który otworzył wynik meczu.

Od zawsze mecze Warty Sieradz z WKS Wieluń wywołują wiele emocji. Wszak to derby ziemi sieradzkiej. Obecny trener WKS Marek Przybył w przeszłości prowadził Wartę i to również jeden ze smaczków towarzyszących tej konfrontacji. W pierwszej połowie kibice nie obejrzeli wielu sytuacji podbramkowych. W 37. minucie na potężny strzał z ponad 40 metrów zdecydował się Michał Bogdan. Szybko lecąca futbolówka zaskoczyła Konrada Przybylskiego i Warta objęła prowadzenie.

Pierwsze minuty drugiej części gry należały do wielunian, ale skrzydła gości podcięte zostały przez Cezarego Pankowskiego, który w 57. minucie wykorzystał zagranie Bogdana i nie dał szans Przybylskiego. Wynik spotkania ładnym uderzeniem z 18 metrów ustalił Łukasz Mitek.

Warta Sieradz – WKS Wieluń 3:0 (1:0)
Bramki: Michał Bogdan 37, Cezary Pankowski 57, Łukasz Mitek 70

Warta: Adamek – Sosnowski, Łochowski, Kowalski, Stasiak – Bogdan, Piotr Kobierski, Pankowski (90′ Kokot), Mitek (87′ Chlebicz), Idzikowski (61′ Pietras ż) – Marcin Kobierski (69′ Woźniak).
Trener: Tomasz Kmiecik

WKS Wieluń: Przybylski – Ciężki (65′ Rybak), Karasiak, Maczurek, Fornalczyk – Zawieja, Wójcicki, Banaś, Wira (70′ Piotr Przezak), Szewczyk (76′ Dubiel) – Dawid Przezak.
Trener: Marek Przybył