Bramkarz dał wygraną Startowi

Start Brzeziny wygrał z Ostrovią Ostrowy 1:0 (0:0) w spotkaniu 9. kolejki łódzkiej klasy okręgowej. Brzezinianie posiadali ogromną przewagę, ale długo nie potrafili wyjść na prowadzenie. Bohaterem meczu został bramkarz Mariusz Jatczak, który popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami i w drugiej połowie strzelił zwycięskiego gola.

Gospodarze od samego początku zepchnęli rywali do defensywy. W 6. minucie szarżujący w polu karnym Krzysztof Orłowski oddał silny strzał z ostrego kąta, a piłka przeleciała wzdłuż bramki. Chwilę później przed szansą stanął Tomasz Kaźmierczak, ale uderzył piłkę minimalnie obok słupka. W 16. minucie na strzał z około trzydziestu pięciu metrów zdecydował się Radosław Surowiec. Długo lecąca w stronę bramki futbolówka odbiła się od poprzeczki i spadła na jedenasty metr. Tam sytuację dalekim wybiciem wyjaśnili obrońcy. Od tego momentu do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni. W 23. minucie po strzale Rafała Warmińskiego piłkę z kłopotami na rzut rożny sparował Mariusz Jatczak. Pięć minut później Jakub Pietrzak uderzył minimalnie obok słupka. W odpowiedzi po wbiegnięciu w pole karne Bartłomiej Polcyn oddał silny strzał, który instynktownie obronił Jakub Krakos. Chwilę później w polu karnym ostrowian faulowany został Piotr Grzywacz i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Robert Szubert i oddał sygnalizowany strzał tuż przy słupku, który perfekcyjnie obronił golkiper gości. Na przerwę obie drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie.

Drugą odsłonę lepiej mogła rozpocząć Ostrovia. Po uderzeniu Pietrzaka na wysokości zadania stanął jednak bramkarz Startu. W 49. minucie piłkę ręką w polu karnym dotknął jeden z obrońców gości i arbiter po raz drugi podyktował rzut karny. Tym razem pewnym wykonawcą jedenastki okazał się golkiper gospodarzy Mariusz Jatczak, który umieścił piłkę w dolnym rogu bramki. W dalszej części pojedynku grę prowadzili brzezinianie jednak nie potrafili udokumentować tego kolejnymi bramkami. Przyjezdni grali z kontry i swoich okazji szukali w stałych fragmentach gry. W 81. minucie bliski szczęścia był Warmiński, ale po jego strzale z rzutu wolnego piłka minimalnie minęła słupek. W końcówce piłkę meczową obronił Jatczak, który w sytuacji sam na sam zatrzymał uderzenie Wojciecha Iwińskiego.

Start Brzeziny – Ostrovia Ostrowy 1:0 (0:0)
Bramka:
Mariusz Jatczak 49-karny

Start: Jatczak – Szubert, Janowski, Orłowski – Kaźmierczak, Lech, Lindner (46′ Matusiak), Surowiec, Swaczyna (63′ Borowski), Grzywacz – Polcyn.

Ostrovia: Krakos – Wolski, Rybus, Berent, Pluciński – Jóźwiak (85′ Iwiński), Tober, Piwiński, Słomiński – Warmiński, Pietrzak.