Zabójcza końcówka młodego Bełchatowa

Piłkarze PGE GKS Bełchatów odnieśli bardzo ważne wyjazdowe zwycięstwo. Młodzi bełchatowianie wygrali z Olimpią Elbląg 3:2 (1:1) w spotkaniu 11. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Wygraną goście zapewnili sobie w samej końcówce. Gola na wagę trzech punktów w doliczonym czasie gry strzelił Krystian Pałczyński.

Rywale już w 2. minucie wyszli na prowadzenie po trafieniu Konrada Kucińskiego. Kwadrans później wyrównał Hubert Berłowski. Kolejne bramki padły w drugiej połowie. W 50. minucie do siatki bełchatowian piłkę wbił Michał Bartkowski. Na odpowiedź Brunatnych trzeba było czekać do samej końcówki pojedynku. Dwa zabójcze ciosy zadali: Mateusz Orski i Krystian Pałczyński.

Było to piąte zwycięstwo PGE GKS w rundzie jesiennej. W tabeli piłkarze z Bełchatowa zajmują bardzo dobre szóste miejsce z dorobkiem osiemnastu punktów. Do liderującej Legii Warszawa bełchatowianie tracą dziewięć punktów.

Olimpia Elbląg – PGE GKS Bełchatów 2:3 (1:1)
Konrad Kuciński 2, Michał Bartkowski 50 – Hubert Berłowski 17, Mateusz Orski 89, Krystian Pałczyński 90+3

GKS: Bruchajzer – Hertel (86′ Orski), Wrzosek, Michalski (80′ Wieczorek), Majchrowski – Gierich – Góralczyk (68′ Lewandowski), Rakowski (52′ Mazerant), Berłowski, Kolus – Pałczyński.

Źródło: gksbelchatow.com