Warta Działoszyn wydarła trzy punkty

W jednym z najciekawszych meczów 15. kolejki IV ligi łódzkiej wicelider rozgrywek Warta Działoszyn wygrał z Polonią Piotrków 2:0 (0:0). Pojedynek stał na wysokim poziomie, a beniaminek z Piotrkowa Trybunalskiego wysoko zawiesił gospodarzom poprzeczkę. Podopieczni Grzegorza Bodnara zwycięstwo zapewnili sobie dopiero w końcówce.

Spotkanie praktycznie przez cały czas było wyrównane. Obie drużyny stwarzały zagrożenie, ale nie potrafiły wykończyć akcji. Już w 4. minucie przed szansą stanął Krzysztof Kukulski, ale uderzył piłkę obok słupka. W odpowiedzi niezłą okazję zmarnował Mariusz Zaor, który musiał uznać wyższość golkipera. Następnie po strzale Bataty piłkę przed siebie odbił bramkarz gospodarzy, a dobitka Dariusza Stęborowskiego z kilku metrów była niecelna.Przed przerwą tuż obok słupka uderzył Adrian Malicki. Ze strony gospodarzy bliscy pokonania Błażejewskiego byli natomiast: Daniel Karoń i Daniel Lisowski.

Po przerwie piotrkowianie znów pierwsi stworzyli sobie sytuację do zdobycie gola. W 60. minucie sytuacji sam na sam z Łukaszem Ciecierskim nie wykorzystał Malicki. To zemściło się na gościach w 77. minucie. Piłkę przed pole karne otrzymał Karoń i zdecydował się na strzał z około dwudziestu metrów. Futbolówka po długim rogu wpadła do siatki. Goście od tego momentu ruszyli do ofensywy. W doliczonym czasie gry Polonia egzekwowała rzut wolny. W pole karne działoszynian powędrował nawet nawet Błażejewski. Po wrzutce w pole karne piłkę przejął Paweł Bartoszek i po solowym rajdzie posłał piłkę do pustej siatki. Tym samym ustalił końcowy rezultat na 2:0.

Warta Działoszyn – Polonia Piotrków 2:0 (0:0)
Daniel Karoń 77, Paweł Bartoszek 90+2

Warta: Ciecierski – Bąkowicz, Stępień, Grzywiński ż, Kukulski ż (90+2′ Grabowski) – Karoń, Walęciak, Wiśniewski ż (90′ Oleszczyk), Nowacki (65′ Kurpiewski) – Lisowski ż (89′ Ryś), Bartoszek ż.

Polonia: Błażejewski – Batata ż, Kukułka, Krzemiński, Grzybowski – Basiński (80′ Krzciuk), Stęborowski, Kamocki (68′ Niemiec), Zaor – Malicki, Dura (75′ Wrona).