Concordia zatrzymała Zjednoczonych

Za nami ostatnia w 2014 roku sobota z piotrkowską klasą okręgową. Mistrzem jesieni zostali Zjednoczeni Gmina Bełchatów. Zespół Edwarda Cecota zremisował w Piotrkowie z Concordią 1:1 (1:1). Przy odrobinie szczęścia gospodarze mogli ten mecz wygrać. Tavinho i Mariano Anikson nie wykorzystali jednak stuprocentowych sytuacji.

Już w 5. minucie meczu Concordia objęła prowadzenie. Rzut karny na bramkę zamienił Radosław Łubowski. Chwilę później mogło być 2:0. Po solowej akcji Tavinho trafił jednak w boczną siatkę bramki. W odpowiedzi próbkę swoich umiejętności dał Jarosław Kurzynoga. Najskuteczniejszy napastnik United nie dał żadnych szans bramkarzowi Concordii i mocnym uderzeniem z 14 metrów doprowadził do wyrównania.

W drugiej połowie najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Mariano Anikson. Po zagraniu Tavinho znalazł się kilka metrów od bramki. Kamil Paprocki wyczuł jednak jego intencje i odbił piłkę. – To był wielbłąd, to powinna być bramka. Z jednej strony cieszymy się z remisu z liderem, ale z drugiej strony pozostaje niedosyt – przyznał po meczu Mariusz Duchnowski, trener Concordii.

Ja nie jestem z tego spotkania zadowolony. Nasz bilans – 9 wygranych i 4 remisy daje tytuł mistrza jesieni, ale w naszej grze jest dużo do poprawy – powiedział Edward Cecot, szkoleniowiec Zjednoczonych Gmina Bełchatów.