Zasłużone zwycięstwo Pelikana Łowicz

Zasłużone zwycięstwo w kolejnym swoim meczu kontrolnym odnieśli piłkarze Pelikana Łowicz (III liga łódzko-mazowiecka). Podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka wygrali w Byczynie z czwartoligowym Nerem Poddębice 2:0 (1:0). Łowiczanie do siatki trafili na samym początku i tuż pod koniec całego spotkania.

Szybko zdobyta przez łowiczan bramka ustaliła dalszy przebieg pojedynku. Już w 2. minucie po wrzutce w pole karne lot piłki głową przedłużył Damian Kosiorek, a futbolówka lecąc do bramki odbiła się od jednego z defensorów Neru i wpadła do siatki. Pelikan mógł pójść za ciosem, ale zawiodła skuteczność. Dobrą okazję sam na sam z Michałem Sokołowiczem zmarnował Kosiorek, a przed przerwą doskonałej sytuacji nie wykorzystał Bartosz Narożnik.

Po zmianie stron pojedynek się wyrównał, a momentami gospodarze posiadali przewagę. Mimo wszystko poddębiczanie nie byli w stanie zaskoczyć w bramce Rafała Dawida. Pelikan nastawił się na grę z kontry. Przed szansą na podwyższenie rezultatu stanęli: Patryk Nasalski i Michał Żółtowski, ale obaj nie zdołali znaleźć drogi do bramki. Dopiero w 81. minucie sytuację sam na sam pewnie wykończył Szymon Kiwała. Jak się później okazało było to drugie i ostatnie trafienie w tym pojedynku.

Ner Poddębice – Pelikan Łowicz 0:2 (0:1)
samobójcza 2, Szymon Kiwała 81

Ner: Sokołowicz – Owczarek (46′ Stajewski), Grzech (46′ Świątkiewicz), Dopierała Tonn, Woźniak, Kubiak (31′ Okoński), Bogołębski, Stasiak (46′ Jurkowski) – Rachubiński, Pabjańczyk.

Pelikan: P. Perzyna (46’ Dawid) – M. Perzyna (46’ Bojaruniec), Wawrzyński, Broniarek, Żółtowski – Kowalczyk, Skupiński (50’ Bończak), Dąbrowski (60’ Nasalski), Adamczyk (46’ Kiwała) – Kosiorek, Narożnik (46’ Nowak).

Źródło: własne, nerpoddebice.futbolowo.pl