Bezbarwny remis w Radomsku

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie 18. kolejki IV ligi łódzkiej pomiędzy Mechanikiem Radomsko a Wartą Działoszyn. Faworyzowani goście nie byli w stanie wyrwać gospodarzom kompletu punktów i stracili drugie miejsce w ligowej tabeli. Nowym liderem został Ner Poddębice.

W pierwszych minutach obie ekipy grały bardzo zachowawczo i na boisku nic ciekawego się nie działo. Jedyną godną odnotowania sytuacją była akcja gości z 20. minuty kiedy po dośrodkowaniu w pole karne w sytuacji sam na sam z Mateuszem Antczakiem w bramkę nie trafił Oskar Czyż. Mimo przewagi Warty w posiadaniu piłki pierwsza część meczu zakończyła się remisem 0:0.

W drugiej połowie obraz pojedynku się nie zmienił. Groźniejsi w ofensywie byli w dalszym ciągu przyjezdni. Około 70. minuty piłkę wypiąstkował Mateusz Antczak, przy dobitce Jakub Nagielski przelobował golkipera, a piłka przeleciała minimalnie obok słupka. W samej końcówce najlepszą okazję na gola dla Mechanika miał Wiktor Majewski, ale w zamieszaniu w polu karnym w ostatniej chwili piłkę spod nóg wybił mu bramkarz gości. Na pomeczowej konferencji trenerzy obu drużyn zgodnie stwierdzili, że remis jest jak najbardziej sprawiedliwym wynikiem i w pełni odzwierciedla przebieg całego spotkania.

Mechanik Radomsko – Warta Działoszyn 0:0

Mechanik: Mateusz Antczak – Perliński, K. Nowak ż, Lewacki, Królik (86′ Kolba) – Kornacki, J. Tazbir, Brych (90′ Kułakowski), Michalski, Żak (81′ Majewski) – Walioszczyk.

Warta: Cieślak – Bakowicz, Stępień, Grzywiński, Bartoszek – Walęciak, Kurpiewski, Karoń, Nagielski (84′ Pęciak) – Czyż, Ciecierski (90′ Kurpet).