Start Brzeziny wygrał w próbie generalnej

Start Brzeziny (łódzka klasa okręgowa) wygrał z juniorami Sport Perfect Łódź 2:1 (0:1) w swoim ostatnim meczu kontrolnym w okresie przygotowawczym. Brzezinianie przegrywali do przerwy, ale po zmianie stron zdołali odwrócić losy pojedynku. Najpierw doprowadzili do remisu, a później strzelili zwycięskiego gola.

Od początku zarysowała się lekka przewaga gospodarzy. Piłkarze Startu częściej utrzymywali się przy piłce i długo wymieniali podania. Na sytuacje podbramkowe trzeba było długo poczekać. Pierwszą z nich skutecznie wykorzystali przyjezdni. W 16. minucie po szybkiej kontrze i ładnej klepce Wojciech Kawula pewnie pokonał Michała Jaworowskiego. Brzezinianie starali się szybko odpowiedzieć, ale nie byli w stanie uczynić tego przed przerwą. W 28. minucie idealną szansę na gola zmarnował Bartłomiej Polcyn, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył piłkę za mocno i trafił w poprzeczkę. W 36. minucie po dośrodkowaniu z rzutu różnego piłkę głową minimalnie nad bramką przeniósł Waldemar Pabiniak, a chwilę później futbolówka po strzale z dystansu Tomasza Kaźmierczaka przeleciała nad poprzeczką.

Gospodarze w drugą połowę weszli znakomicie. W 51. minucie silny strzał zza pola karnego Daniela Klimczaka odbił przed siebie bramkarz Sport Perfectu, a w podbramkowym zamieszaniu najwięcej zimnej krwi zachował Mariusz Matusiak, który posłał piłkę do siatki. Wyrównujący gol dodał skrzydeł Startowi. Brzezinianie długo rozgrywali swoje akcje i często grali środkiem. W 71. minucie na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Polcyn i Start objął prowadzenie 2:1.  Jak się później okazało ten rezultat utrzymał się do końcowego gwizdka i w swoim ostatnim meczu sparingowym szósta drużyna łódzkiej klasy okręgowej odniosła zwycięstwo.

Start Brzeziny – Sport Perfect Łódź (juniorzy) 2:1 (0:1)
Mariusz Matusiak 51, Bartłomiej Polcyn 71 – Wojciech Kawula 16

Start: Jaworowski – Poździej, Grzywacz, Matusiak – Kaźmierczak, Lindner, Szubert, Pabiniak, Przybylski – Polcyn, Walczak, na zmiany wchodzili: Lech, Jedynak, Klimczak.