UKS SMS lepszy od Legii Warszawa

Znakomicie rozgrywki Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych rozpoczęli piłkarze UKS SMS Łódź. Podopieczni trenera Piotra Czaplarskiego pokonali na własnym boisku Legię Warszawa 2:1 (1:1). Dzisiaj do rywalizacji przystąpią piłkarze GKS Bełchatów, którzy o godzinie 16:00 zagrają na wyjeździe z Concordią Elbląg.

Pojedynek dla gospodarzy rozpoczął się jak marzenie. W 6. minucie w polu karnym faulowany został Karol Korski. Jedenastkę pewnie wykorzystał chwilę później Michał Wolinowski. Rywale zdołali wyrównać niecałe pół godziny później. Po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu rożnego obrońcy UKS SMS nie upilnowali Piotra Cichockiego, który pokonał Michała Lewandowskiego.

Drugą połowę łodzianie ponownie rozpoczęli od mocnego uderzenia. Po wrzutce z rzutu rożnego Kacper Karbowskiego najsprytniej w polu karnym zachował się Adrian Marcioch, który wbił piłkę głową do bramki. Jak się później okazało było to trafienie, które dało pierwsze i bardzo ważne zwycięstwo.

UKS SMS Łódź – Legia Warszawa 2:1 (1:1)
Michał Wolinowski 7, Adrian Marcioch 48 – Piotr Cichocki 35

UKS SMS: Lewandowski – Iwański, Tracz, Koźlik, Korszeń – Korski ż, Księżak, Wojciechowski, Karbowski ż (55′ Jurków) – Wolinowski (79′ Dąbrowski), Marcioch (55′ Nowak).