Powiatowe derby dla Włókniarza

Emocjonujące spotkanie obejrzeli kibice w Szczercowie. W meczu 19. kolejki IV ligi łódzkiej miejscowa Astoria przegrała z Włókniarzem Zelów 1:3 (1:2). Były to derby powiatu bełchatowskiego. Tym samym zespół Zbigniewa Karbownika zrewanżował się Astorii za jesienną porażkę na własnym boisku 1:4.

Wynik spotkania otworzył Krzysztof Kowalski, który w 7. minucie pokonał Grzegorza Robakiewicza. Dziesięć minut później wyrównał Adrian Krajda. Przy stanie 1:1 kontuzji doznał Robakiewicz, a w jego miejsce wszedł do bramki 20-letni Damian Kruk. Jak się okazało młody bramkarz zagrał bardzo dobry mecz i ani razu nie dał się pokonać. Jego koledzy z drużyny jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie po strzale Norberta Dregiera. Końcowy rezultat meczu ustalił strzałem głową Damian Grzelak.

Warto dodać, że mecz obfitował w kartki. Sędzia zawodów Błażej Pietrzak aż dziewięciokrotnie sięgał do kieszeni po żółty kartonik.

Astoria - ZelówAstoria Szczerców – Włókniarz Zelów 1:3 (1:2)
Bramki: Krzysztof Kowalski 7 – Adrian Krajda 17, Norbert Dregier 42, Damian Grzelak 61

Astoria: Telążka – Krzysztof Kowalski, Landowski ż, Matysiak ż, Pietkiewicz – Wańdoch ż (83′ Piersa), Wieczorek (60′ Mateusz Siewiera), Wiedeński (45′ Pęciak ż), Wójcikowski, Sadziński ż – Ulfik.
Trener: Jacek Popek

Włókniarz: Robakiewicz (25′ Kruk) – Bendkowski ż (85′ Sebastian Krajda), Boczkiewicz, Gołuch, Perka ż – Kaliski (82′ Kucharski), Norbert Dregier ż, Grzelak ż, Adrian Krajda, Ratajczyk – Jakub Dregier (78′ Bednarek).
Trener: Zbigniew Karbownik