Sokół liczy na pierwszy komplet

Piłkarze Sokoła Aleksandrów staną przed kolejną szansą na zdobycie pierwszego wiosennego kompletu punktów. Podopieczni trenera Michała Bistuły podejmą o 15:00 na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Pogoń Grodzisk Mazowiecki w spotkaniu 21. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej.

Jak dotąd trzecioligowcy mają za sobą rozegrane trzy kolejki. Aleksandrowianie zdobyli w nich dwa punkty remisując na wyjeździe z Lechią Tomaszów oraz przed własną publicznością ze Świtem Nowy Dwór. W minioną niedzielę „zielono-biali” ponieśli porażkę z rąk Pelikana Łowicz.

Środowy rywal aleksandrowian prezentuje się wiosną bardzo przyzwoicie. Gracze Pogoni wywalczyli pięć „oczek”, w tym trzy bo rewelacyjnym „comebacku” w spotkaniu ze Startem Otwock, gdzie do 66. minuty przegrywali 1:4. Wtedy to skutecznością popisał się duet Maciej Tataj (dwa trafienia) – Łukasz Sierociński. Ten drugi w ciągu siedemnastu minut ustrzelił klasycznego hat-tricka, a grodziszczanie wygrali ostatecznie 6:4. Podopieczni Tomasza Matuszewskiego zremisowali także z Pilicą Białobrzegi oraz liderem rozgrywek – Radomiakiem Radom.

Do szerokiego składu Sokoła powraca najskuteczniejszy strzelec Samuel Obi Uche, który z powodu drobnego urazu nie wystąpił w Łowiczu. Wciąż z kontuzją pachwiny zmaga się kapitan drużyny – Piotr Golański i jego na pewno na boisku nie zobaczymy. Dzisiejsze zawody poprowadzi Mariusz Dąbrowski z Wydziału Sędziowskiego Sieradz.