Pewna wygrana Warty Sieradz

Ważne zwycięstwo przed własną publicznością odniosła Warta Sieradz, która w spotkaniu 23. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej pokonała rezerwy pierwszoligowej Pogoni Siedlce 2:0 (2:0). Wynik spotkania ustalony został już po siedemnastu minutach. Golkipera gości pokonali Patryk Krymarys oraz Jarosław Szyc.

Pierwsza bramka padła po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W polu karnym wykorzystał swoje warunki fizyczne Patryk Krymarys i strzałem głową pokonał golkipera Pogoni Mateusza Tobiasza. Chwilę później Warta wyprowadziła szybką kontrę, którą z zimną krwią wykończył Jarosław Szyc. Wydawało się, że kolejne bramki są kwestią czasu. Warta zwolniła jednak tempo i gra przeniosła się w środkową strefę boiska.

W drugiej połowie gospodarze mieli optyczną przewagę, stwarzając sobie kilka dobrych sytuacji do podwyższenia wyniku. Dobrych sytuacji nie wykorzystali jednak Michał Stasiak i Marcin Kobierski. Po tej wygranej Warta awansowała aż na siódme miejsce w ligowej tabeli mając na koncie tylko dwa punkty mniej od ŁKS Łódź.

Warta Sieradz – Pogoń II Siedlce 2:0 (2:0)
Bramki: Patryk Krymarys 13, Jarosław Szyc 17

Warta: Adamek – Bartłoszewski, Krymarys, Łochowski, Sosnowski ż – Bogdan (71′ Woźniak), Stasiak, Piotr Kobierski (76′ Różycki), Mitek (64′ Jezierski), Szyc (90′ Pietras) – Marcin Kobierski.
Trener: Tomasz Kmiecik