Ważne zwycięstwo Jutrzenki Warta

Prestiżową wygraną w 22. kolejce sieradzkiej klasy okręgowej odniosła Jutrzenka Warta. Lider rozgrywek wygrał na własnym boisku z Gal-Gazem Galewice 2:1 (2:0). Tym samym piłkarze z Warty dzięki wygranej LUKS Bałucz z KS Chojne powiększyli swoją przewagę nad rywalami do sześciu punktów.

Spotkanie dla gospodarzy rozpoczęło się jak marzenie. Już w 2. minucie wynik meczu otworzył Stefan Potocki. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Maciej Dudek, który popisał się ładnym uderzeniem z dystansu. Rywale odpowiedzieli w 51. minucie. Piłkę ręką w polu karnym dotknął Artur Wolny i sędzia podyktował jedenastkę. Ten stały fragment gry pewnie wykorzystał Marcin Adamczyk. Jak się później okazało było to jedyne trafienie, na które stać było przyjezdnych. Jutrzenka kontrolowała przebieg rywalizacji i zasłużenie sięgnęła po komplet punktów.

Jutrzenka Warta – Gal-Gaz Galewice 2:1 (2:0)
Stefan Potocki 2, Maciej Dudek 43 – Marcin Adamczyk 51-karny

Jutrzenka: Pasiński – Nowicki, Wolny ż, Kulczyński, Pawlak – J. Dzieran (83′ Dróżdż), Maliszewski (90′ Młotkiewicz), Maraszek ż, Potocki ż – M. Dudek (89′ Korona), Różycki (80′ Sulgan).

KS Gal-Gaz Galewice: Olkusz – Okoń, Królikowski, Jaroch, Wójcicki – Namyślak, Gwiazda (19′ Chyra), Adamczyk, Banaś – Kalemba, Koper.

Źródło: jutrzenkawarta.com