Widzew bez punktów w Świnoujściu

Prawdziwą sinusoidę swoim kibicom serwują piłkarze Widzewa Łódź. Po niespodziewanej wygranej w Byczynie z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza tym razem łodzianie przegrali w Świnoujściu  z miejscową Flotą 0:2 (0:0). Sił podopiecznym trenera Wojciecha Stawowego wystarczyło jedynie na pierwszą połowę. W drugiej oddali inicjatywę rywalom.

Widzew od samego początku został zepchnięty do defensywy. Gospodarze co chwila przeprowadzali przemyślane składne akcje, ale nie byli w stanie zaskoczyć Macieja Krakowiaka. Flota z każdą chwilą zyskiwała coraz większą przewagę, ale w akcjach ofensywnych brakowało jej wykończenia. Najaktywniejszy w ofensywie miejscowych był Charles Nwaogu, ale  zmarnował kilka niezłych okazji. Łodzianie w pierwszej odsłonie nie byli w stanie przeprowadzić żadnej groźnej akcji.

Drugą połowę gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia. W 50. minucie bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Dawid Kort i umieścił piłkę w bramce Krakowiaka. Widzewiacy starali się szybko wyrównać, ale mieli spore problemy z przedostaniem się pod pole karne rywali. Flota kontrolowała przebieg rywalizacji i nastawiła na kontry. W 73. minucie po minięciu golkipera do pustej siatki piłkę posłał Arkadiusz Rec. Piłkarze ze Świnoujścia prowadzili 2:0 i taki wynik utrzymał się już do samego końca.

Flota Świnoujście – Widzew Łódź 2:0 (0:0)
Dawid Kort 50, Arkadiusz Rec 73

Widzew: Maciej Krakowiak – Kosuke Kimura, Arkadiusz Kasperkiewicz, Krystian Nowak ż, Konrad Wrzesiński – Mariusz Rybicki, Tsubasa Nishi (64′ Tomasz Lisowski), Szymon Zgarda (62′ Rok Straus), Piotr Mroziński ż (62′ Bartłomiej Kasprzak), Veljko Batrović – David Kwiek.