Wiosenne przełamanie Startu Brzeziny

Start Brzeziny wygrał na wyjeździe w piątkowym spotkaniu 20. kolejki łódzkiej klasy okręgowej z Termami Uniejów 2:0 (2:0). Tym samym podopieczni trenera Damiana Gamusa przełamali swoją niemoc i wygrali pierwsze ligowe spotkanie na wiosnę. Brzezinian do zwycięstwa poprowadzili Artur Poździej i Kamil Walczak, którzy wpisali się na listę strzelców jeszcze w pierwszej połowie.

Biorąc pod uwagę poprzednie spotkania obu drużyn to zdecydowanym faworytem wydawała się drużyna gospodarzy. Termy wygrały na wiosnę trzy mecze i jedno spotkanie zremisowały. Natomiast brzezinianie mieli za sobą remis i serię trzech porażek. Goście starali się grać pewnie w obronie i długo wymieniali podania. W 11. minucie w polu karnym uniejowian faulowany był Tomasz Kaźmierczak i arbiter wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Artur Poździej. Przyjezdni mogli pójść za ciosem. W 27. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Dominik Jedynak, a z największym trudem piłkę tuż przy słupku zdołał obronić Jakub Zdych. Start zdołał przed przerwą podwyższyć prowadzenie. Piłkę na szesnasty metr otrzymał Patryk Przybylski, który minął obrońcę, wbiegł w pole karne i zagrał piłkę wzdłuż bramki. Tam formalności dopełnił Kamil Walczak.

Drugą połowę z wielkim animuszem rozpoczęły Termy. Uniejowianie starali się atakować rywali agresywniej na ich połowie. W 63. minucie przed szansą na kontaktowego gola stanął Adrian Kasztelan, ale będąc na jedenastym metrze uderzył tuż nad bramką. Start nastawił się na kontry. Po jednej z nich uruchomiony na środku boiska został Michał Lech i holując piłkę przez połowę boiska wyszedł sam na sam ze Zdychem. Pomocnik gości w ostatniej chwili oddał strzał, po którym futbolówka odbiła się od nogi golkipera. Z biegiem czasu coraz większą przewagę zyskiwali miejscowi. Uniejowianie zamknęli rywali na ich połowie, ale bili głową w mur nie mogąc się przebić przez defensywę Startu. Znakomicie w formacji obronnej spisywał się Jarosław Janowski, który za każdym razem oddalał zagrożenie. Miejscowym nie udało się odmienić losów pojedynku i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Startu, który wyprzedził Termalnych w ligowej tabeli.

Termy Uniejów – Start Brzeziny 0:2 (0:2)
Artur Poździej 12-karny, Kamil Walczak 43

Termy: Zdych – Matusiak, Kwiatosiński, Piaseczny, Pacholczyk, Kuglarz – Jatczak (60′ Kaźmieczak), Jesionowski (46′ Stasiak), Dutka (85′ Kaczmarek) – Jonczyk, Kasztelan.

Start: Jaworowski – Poździej, Janowski, Matusiak, Jedynak – Przybylski, Grzywacz (60′ Lech), Pabiniak (75′ Surowiec), Szubert (82′ Lindner), Kaźmierczak – Walczak (65′ Polcyn).