Zwycięski horror w wykonaniu Gatty

Gatta Active Zduńska Wola wygrała w Krakowie z Wisłą Krakbet 4:3 (2:0) w spotkaniu kończącym 21. kolejkę spotkań Futsal Ekstraklasy. Dzięki wygranej zduńskowolanie zachowali szanse na tytuł mistrza Polski. Zniwelowali połowę strat dla Wisły Krakbet, która ma już tylko trzy punkty przewagi.

Początek meczu zaszokował wręcz kibiców Wisły, którzy przyszli na mecz z nadzieją, że ich zespół powiększy przewagę nad Gattą Active i tym samym zapewni sobie właściwie tytuł mistrza Polski. Nie minęły dwie minuty meczu a goście prowadzili już 2:0. Wynik spotkania otworzył Daniel Krawczyk, a chwilę później na 2:0 podwyższył Mariusz Milewski. Dwubramkowe prowadzenie zduńskowolan utrzymało się do przerwy.

Po wznowieniu gry goście podwyższyli na 3:0 i wydawało się, że ich wygrana nie jest już zagrożona. Nic bardziej mylnego. Dwukrotnie do bramki Gatty Active trafił Adrian Pater, raz uczynił to Adam Jończyk i na trzy minuty przed końcem meczu zrobił się remis 3:3. Ostatnie słowo należało jednak do Mariusza Milewskiego, który potężnym strzałem pod poprzeczkę zapewnił przyjezdnym bezcenną wygraną.

Wisła Krakbet Kraków – Gatta Active Zduńska Wola 3:4 (0:2)
Bramki dla Gatty: Daniel Krawczyk 2, Mariusz Milewski 2, 39, Michał Marciniak 23

Gatta: Słowiński – Krawczyk, Olejniczak, Sobalczyk, Marciniak, Milewski, Rojek, Szymczak, Miłosiński, Szypczyński.