Brunatni nie dali rady Pasom

Porażką w Krakowie zakończyli rundę zasadniczą T-Mobile Ekstraklasy piłkarze PGE GKS Bełchatów. Podopieczni Marka Zuba przegrali z Cracovią 1:3 (1:0) mimo iż do przerwy prowadzili po trafieniu Sebastiana Olszara. W drugiej połowie bramki zdobywali już tylko gospodarze.

Pierwsza połowa była bezbarwna i niewiele się w niej działo. W 43. minucie bełchatowianie nieoczekiwanie objęli prowadzenie po indywidualnej akcji Sebastiana Olszara. Stracony gol motywująco wpłynął na Cracovię, która w drugiej połowie przejęła inicjatywę. Gospodarze zepchnęli podopiecznych Marka Zuba do głębokiej defensywy i odmienili losy meczu. W 58. minucie wyrównał Miroslav Covilo, a do bramki Dariusza Treli trafili także: Deniss Rakels i Dariusz Zjawiński. Bełchatowianie po raz kolejni zeszli z boiska pokonani i w końcówce sezonu czeka ich dramatyczna walka o utrzymanie. W opinii fachowców są kandydatami numer 1 do spadku z ligi.

Cracovia – PGE GKS Bełchatów 3:1 (0:1)
Bramki: Miroslav Covilo 58, Deniss Rakels 70, Dariusz Zjawiński 80 – Sebastian Olszar 43

PGE GKS: Trela – Basta, Baranowski, Telichowski, Zbozień – Michał Mak, Baran (67′ Sawala), Szymański, Olszar, Małkowski (46′ Komołow) – Ślusarski.
Trener: Marek Zub