Szynka ma patent na Sokoła

W piątkowym meczu w ramach 21. kolejki łódzkiej klasy okręgowej drużyna PTC Pabianice pokonała na własnym obiekcie rezerwy Sokoła Aleksandrów 2:1 (1:1). Tym samym Fioletowi podtrzymali swoją świetną wiosenną dyspozycję, natomiast zielono-biali po raz kolejny musieli zaznać goryczy porażki.

Na początku pierwszej połowy dużo aktywniejsi w poczynaniach ofensywnych byli podopieczni trenera Damiana Ostrowskiego. Aleksandrowianie długimi piłkami szukali Mateusza Miłosza, ten podwajany przez rywali mógł jednak niewiele zrobić. Pierwszy tak naprawdę groźny zryw przyniósł bramkę gospodarzom. Po nieudanym dośrodkowaniu z rzutu rożnego futbolówka trafiła wprost pod nogi Mateusza Klinga, który prostopadłym podaniem uruchomił Piotra Szynkę. Snajper pabianiczan nie miał litości dla byłych klubowych kolegów i efektownym lobem posłał piłkę nad Patrykiem Kosteckim. Do wyrównania tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania doprowadził strzałem głową Rafał Kuchciak.

Po zmianie stron nadal nieco bardziej aktywni byli zielono-biali, jednak nie przełożyło się to na zdobycze bramkowe. Doskonałych okazji nie wykorzystali: Mateusz Kozłowski oraz Bartosz Wijas. Niewykorzystane okazje zemściły się w 69. minucie. Pabianiczanie przeprowadzili klon sytuacji z pierwszej połowy. Ponownie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Szynki. Napastnik fioletowych pomknął ku linii końcowej i wyłożył futbolówkę Przemysławowi Miszczakowi, który wślizgiem umieścił ją w siatce Kosteckiego.

PTC Pabianice – Sokół II Aleksandrów 2:1 (1:1)
Bramki: Piotr Szynka 10, Przemysław Miszczak 69 – Rafał Kuchciak 38

PTC Pabianice: Radomir Znojek – Kopka, Kaźmierczak, Bartosz Znojek, Stuchała (62′ Miszczak) – Bartyzel, Hiler, Kling (70′ Klimek), Jabłoński (90′ Bednarkiewicz), Cukierski – Szynka

Sokół II Aleksandrów: Kostecki – Urbanowicz, Kozłowski, Wawrzeniak, Bogdański – Czechulski (85’ Nowacki), Ostrowski (60’ Wijas), Waszczyk, Kuchciak (75’ Borowski), Koziróg (60’ Bohdziul) – Miłosz