Bez niespodzianki w Emilinie

Kolejny krok w kierunku IV ligi łódzkiej uczynili piłkarze Zjednoczonych Gmina Bełchatów. W spotkaniu 20. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej zespół Edwarda Cecota pewnie pokonał przed własną publicznością GUKS Gorzkowice 4:1 (2:1). Resztki nadziei na włączenie się do walki o pierwsze miejsce zachowała Stal Niewiadów szczęśliwie wygrywając z LKS Lubochnia.

Na potknięcie Zjednoczonych czekał Szczerbiec Wolbórz, który kilka dni wcześniej pokonał outsidera rozgrywek KS Poświętne 4:0. W Emilinie niespodzianki jednak nie było. Zjednoczeni Gmina pewnie wygrali z GUKS Gorzkowice, a w końcówce zawodników gości poniosły nerwy. Gol Adriana Gaugiera w trzeciej minucie doliczonego czasu gry dał wygraną Stali Niewiadów nad LKS Lubochnia. Tym samym „Stalówka” umocniła się na trzecim miejscu zachowując cień szansy na awans do IV ligi. Bardzo ważne zwycięstwo odniosła walcząca o utrzymanie Ceramika Opoczno. Grzegorz Piechna bramki nie strzelił, ale po dłuższej przerwie mógł cieszyć się z ligowych punktów. Jego zespół okazał się lepszy od Gerlacha Drzewica, wygrywając 2:0. Sportowy charakter pokazała Omega II Kleszczów. Do przerwy przegrywała w Mniszkowie 0:2, aby wygrać ostatecznie 3:2.

Oto wyniki sobotnich meczów:
Start Niechcice – Świt Kamieńsk 1:2 (1:1)
(Tomasz Krupa 29 – Jarosław Bąkowicz 7, Dominik Stępień 51)
Zjednoczeni Gmina Bełchatów – GUKS Gorzkowice 4:1 (2:1)
(Konrad Niedzielski 20, Jarosław Kurzynoga 26, Jan Rojek 70, Kamil Kowalczyk 85-karny – samobójcza 40)
Stal Niewiadów – LKS Lubochnia 1:0 (0:0)
(Adrian Gaugier 90+3)
Ceramika Opoczno – Gerlach Drzewica 2:0 (1:0)
(Wojciech Tyczyński 17, Adam Kowalczyk 55)
LKS Mniszków – Omega II Kleszczów 2:3 (2:0)
(Łukasz Biskup 22, Kamil Ruś 41 – Krzysztof Baryła 73, Łukasz Roczek 87, samobójcza 90+2)
Concordia Piotrków – LKS Mierzyn 0:3 – walkower, zespół gospodarzy wycofał się z rozgrywek