Pewna wygrana z Czerwonymi Smokami

Dobiegł końca sezon zasadniczy w Futsal Ekstraklasie. W ostatnim spotkaniu Gatta Active Zduńska Wola pewnie pokonała Red Dragons Pniewy 3:0 (1:0). Zduńskowolanie przystąpią do fazy finałowej z drugiego miejsca w tabeli mając trzy punkty straty do Wisły Krakbet Kraków.

Faworyt niedzielnego meczu mógł być tylko jeden. Gatta Active walczy w tym sezonie o najwyższe cele i nie mogła pozwolić sobie na stratę punktów w spotkaniu z czwartą drużyną tabeli. Już w 2. minucie prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Igor Sobalczyk. W kolejnych minutach przeważali przyjezdni. Nie do pokonania był jednak Dariusz Słowiński. Dwa decydujące ciosy zduńskowolanie zadali w ostatnich siedmiu minutach. Na 2:0 z rzutu karnego podwyższył Michał Szymczak, a wynik spotkania ustalił strzałem do pustej bramki Sobalczyk.

Przed decydującymi meczami o mistrzostwo Polski Gatta Active weźmie udział w finałowym turnieju Pucharu Polski. Final Four rozegrany zostanie ostatecznie w Chojnicach chociaż mówiło się o tym, że gospodarzem Pucharu będzie klub ze Zduńskiej Woli.

Gatta Active Zduńska Wola – Red Dragons Pniewy 3:0 (1:0)
Bramki: Igor Sobalczyk 2, 40, Michał Szymczak 33-karny

Gatta Active: Słowiński – Adamski, Stanisławski, Olejniczak, Sobalczyk, Milewski, Pietrasiak, Rojek, Szymczak, Miłosiński, Szypczyński.