Wisła Krakbet pokazała moc

Puchar Polski nie dla Gatty Active Zduńska Wola. Podopieczni Wojciecha Sopura byli tylko tłem dla Wisły Krakbet Kraków w pierwszym półfinałowym meczu turnieju Final Four, który rozgrywany jest w Chojnicach. Aktualny lider Futsal Ekstraklasy rozbił zduńskowolan aż 6:0 (3:0).

Od pierwszych minut Wisła Krakbet zyskała przewagę i zaczęła ostrzeliwać bramkę Gatty Active. Zduńskowolanie skutecznie bronili się do 7. minuty. Wtedy to Dariusza Słowińskiego pokonał ładnym uderzeniem Marcin Czech. Chwilę później krakowski zespół podwyższył prowadzenie, a strzelcem drugiego gola okazał się Roman Wachula. Jeszcze przed przerwą było 3:0 po sprytnym uderzeniu Pawła Budniaka.

W drugiej połowie Gatta próbowała zmienić losy spotkania. Bramki zdobywali jednak już tylko piłkarze Wisły Krakbet. Lider Futsal Ekstraklasy ostatecznie wygrał aż 6:0 i czeka na swojego finałowego przeciwnika. O 20:00 rozegrany zostanie drugi półfinał pomiędzy Red Devils Chojnice i Rekordem Bielsko-Biała. Przegrany w tym pojedynku będzie natomiast rywalem Gatty w meczu o 3. miejsce.