Bardzo niskie loty rezerw Sokoła

Po bardzo słabym widowisku zawodnicy rezerw Sokoła Aleksandrów przegrali na własnym boisku z KKS Koluszki 0:1 (0:1) w spotkaniu 22. kolejki łódzkiej klasy okręgowej. Mimo porażki aleksandrowianie utrzymali dziesiątą pozycję w ligowej tabeli, zaś koluszkowianie wykorzystali blamaż Włókniarza Konstantynów i przesunęli się o jedną lokatę, z ósmego na siódme miejsce.

Spotkanie było pełne chaosu, a żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie klarownej okazji bramkowej. W 13. minucie po szybkiej kontrze i prostopadłym podaniu od Mariusza Gajka, sam na sam z Krystianem Karolakiem stanął Jakub Perek. Zawodnik przyjezdnych zachował zimną krew do samego końca i posłał futbolówkę tuż przy bliższym słupku. W odpowiedzi groźnie uderzał Marcin Pękała. Rafał Adamczyk sparował piłkę przed siebie, jednak żaden z aleksandrowian nie pospieszył z dobitką. W końcówce pierwszej połowy dwie szanse na doprowadzenie do wyrównania miał Łukasz Wojtczyk, obie po centrach z rzutów rożnych wykonywanych przez Tomasza Bogdańskiego. Najpierw napastnik Sokoła trafił wprost w jednego z defensorów KKS, a następnie przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Po zmianie stron przyjezdni cofnęli się do obrony broniąc korzystnego dla siebie wyniku i nastawiając się na grę z kontry. Mimo, ze aleksandrowianie prowadzili grę, to nie przekładało się to na stwarzanie okazji bramkowych. Zielono-biali dwukrotnie zagrozili bramce koluszkowian po strzałach z dystansu. Swojej szansy szukali Pękała oraz wprowadzony po przerwie Bartosz Wijas. W obu przypadkach Adamczyk zdołał sparować futbolówkę na rzut rożny. W 78. minucie goście powinni strzelić drugiego gola, lecz Kamil Potakowski nie wykorzystał nieporozumienia dwójki graczy Sokoła i przestrzelił w dogodnej sytuacji. W końcówce dwukrotnie rezultat zmienić próbował Pękała. Pierwszy ze strzałów trafił w boczną siatkę, natomiast drugi został wypiąstkowany przez bramkarza w głąb pola. Trzy punkty pojechały do Koluszek.

Sokół II Aleksandrów – KKS Koluszki 0:1 (0:1)
Bramka: Jakub Perek 13

Sokół II Aleksandrów: Karolak – Bogdański, Wawrzeniak, Kozłowski ż, Urbanowicz – Koziróg, Karpiński (83’ Waszczyk), Stępień (59’ Wijas), Pękała, Kuchciak – Wojtczyk (77’ Borowski).

KKS Koluszki: Adamczyk – Bryszewski (70’ Gicel), Gajek, Jakub Perek, Adrian Perek – Adrian Marczyk ż, Hubert Marczyk, Duczek, Kwiatkowski, Kaźmierczak (79’ Chrustowski) – Potakowski.