Bramka Wójta to za mało

Awansem rozegrane zostało spotkanie 23. kolejki łódzkiej klasy okręgowej pomiędzy rezerwami Sokoła Aleksandrów a GLKS Dłutów. Zdecydowanie lepszą drużyną okazali się podopieczni trenera Damiana Ostrowskiego, którzy pokonali rywala 4:1 (2:1). Dzięki wygranej Sokół II awansował na ósme miejsce w tabeli.

Aleksandrowianie objęli prowadzenie już w 16. minucie. Futbolówkę w środku pola przejął Błażej Karpiński, podał ją do Marcina Pękały, a ten uruchomił podłączającego się Michała Łągiewczyka. Skrzydłowy zielono-białych ograł w polu karnym jednego z obrońców i wpakował piłkę do bramki. Kilka chwil później dłutowianie mogli odpowiedzieć, jednak Krystian Karolak sparował uderzenie Rafała Sulimy na rzut rożny. Kwadrans później do bramki rywala ponownie trafił Łągiewczyk, który wykorzystał dobre dogranie od Kamila Urbanowicza. Goście zdobyli kontaktowego gola po błędzie obrony Sokoła, a Karolaka pokonał Dawid Wójt.

Po zmianie stron goście rzucili się do odrabiania strat, lecz ich próby zatrzymywały się na bloku defensywnym, bądź padały łupem Karolaka. W swoich atakach dużo skuteczniejsi byli aleksandrowianie. W 71. minucie futbolówkę w środku pola przejął Marcin Czechulski. Bez namysłu zagrał ją na prawe skrzydło do Rafała Kuchciaka, który precyzyjnie podał do Łukasza Wojtczyka. Zawodnik Sokoła w sytuacji sam na sam nie mógł spudłować. Wynik na 4:1 ustalił Mateusz Koziróg, który po solowym rajdzie pokonał Dawida Bukowieckiego.

Sokół II Aleksandrów – GLKS Dłutów 4:1 (2:1)
Bramki: Michał Łągiewczyk 16, 32, Łukasz Wojtczyk 71, Mateusz Koziróg 82 – Dawid Wójt 37

Sokół II Aleksandrów: Karolak – Bogdański, Wawrzeniak, Wijas, Urbanowicz – Pękała (46’ Kuchciak), Karpiński, Waszczyk (85’ Piątkowski), Łągiewczyk (46’ Koziróg) – Miłosz (46’ Wojtczyk).

GLKS Dłutów: Bukowiecki – Biskupski, Ciszewski, Golik (55’ Borowiec), Grala – Łańcuchowski (74’ Klimczak), Mosiński, Stelmach, Stolarek (46’ Krasnopolski), Sulima – Wójt.