Omega straciła arcyważną wygraną

Omega Kleszczów zremisowała przed własną publicznością ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:1 (0:0) w meczu 30. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Goście do wyrównania doprowadzili w doliczonym czasie gry kiedy Pawła Wiśniewskiego pokonał rezerwowy Rafał Pachelski.

Od pierwszych minut zarysowała się wyraźna przewaga gospodarzy, a pod bramką Radosława Libery raz za razem dochodziło do ostrych spięć. Bardzo aktywny był zwłaszcza Michał Czaplarski, który nie dawał spokoju defensorom gości. Świt odpowiedział jedną, ale za to najgroźniejszą sytuacją. W 17. minucie z kilku metrów strzelał Mateusz Zawiska. Lepszy okazał się jednak Paweł Wiśniewski, który ofiarną interwencją zapobiegł utracie gola. Pod koniec pierwszej połowy gra się wyrównała, a goście coraz śmielej atakowali bramkę Omegi. Na minutę przed końcem pierwszej części gry wykonywali rzut wolny z 18 metrów, ale Michał Steć uderzył w mur ustawiony przez golkipera Omegi. Pierwsza połowa zakończyła się więc bezbramkowym wynikiem.

Po zmianie stron zaatakowali goście, którzy w ciągu pierwszych dziesięciu minut stworzyli sobie kilka podbramkowych sytuacji. Defensywa Omegi spisywała się jednak bez zarzutu oddalając zagrożenie od własnej bramki. W 66. minucie powinno być 1:0 dla Omegi. Michał Czaplarski minimalnie minął się jednak z piłką po świetnym dośrodkowaniu Adriana Łuckiego. Co odwlecze to nie uciecze. Kolejna składna akcja Omegi przyniosła bramkę. Liberę mocnym strzałem pokonał Marcin Wałęski. W końcówce prowadzenie Omegi mógł powiększyć rezerwowy Dominik Cukiernik. Jego techniczny strzał trafił w poprzeczkę bramki Świtu. Kiedy wydawało się, że Omega odniesie wygraną ostatnia akcja meczu przyniosła wyrównanie. Dośrodkowanie w pole karne wykorzystał rezerwowy Rafał Pachelski i strzałem głową uratował Świtowi jeden punkt.

Omega Kleszczów – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:1 (0:0)
Bramki: Marcin Wałęski 70 – Rafał Pachelski 90+2

Omega: Wiśniewski – Łucki, Kowalski, Słomian, Jacak ż – Olejnik, Kolasa (72′ Cukiernik), Zawodziński ż, Marciniak (66′ Kabziński), Wałęski ż – Czaplarski (86′ Baryła).

Świt: Libera – Drwęcki, Kozłowski, Duda (19′ Basiuk), Broniszewski – Cesarek, Kamiński (84′ Szabat), Reinaldo, Steć (85′ Pachelski), Koziara – Zawiska.