Rekordowa wygrana Sokoła Skromnica

To rzadko spotykany rezultat w rozgrywkach seniorskich. Sokół Skromnica pokonał w wyjazdowym meczu łódzkiej klasy B (grupa III) LKS Cedrowice aż 18:1 (9:1). To najwyższa wygrana w historii klubu (istnieje od 1975 roku) oraz najwyższe zwycięstwo w tym sezonie w naszym województwie jeśli chodzi o seniorów. Trzeba jednak zaznaczyć, że od pierwszej minuty gospodarze grali w ósemkę.

Już po pierwszej części gry było 9:1 dla skromniczan, a w drugiej połowie Sokół dołożył jeszcze dziewięć trafień. – Stworzyliśmy w tym meczu zdecydowanie więcej podbramkowych sytuacji i wynik mógł być jeszcze wyższy – relacjonuje Maciej Nędzi, grający trener Sokoła.

To piąta wygrana tej drużyny w bieżącym sezonie. Rekordowe zwycięstwo pozwoliło awansować na dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. Bogatym łupem bramkowym podzielili się: Dawid Grzelak 6, Maciej Klimek 5, Damian Wierzbowski 2, Mateusz Zapieraczyński 2, Maciej Nędzi 1, Piotr Grzelak 1, Damian Cedrowski 1.