Udany rewanż Startu Brzeziny

Start Brzeziny wygrał na zakończenie rozgrywek łódzkiej klasy okręgowej z Polonią Andrzejów 4:0 (1:0). Podopieczni trenera Damiana Gamusa tym samym z nawiązką zrewanżowali się rywalom za niespodziewaną porażkę z końca rundy jesiennej. Gospodarze przez ostatnie dwa kwadranse grali w przewadze liczebnej i zdołali strzelić trzy gole.

Andrzejowianie w rundzie jesiennej przegrali czternaście spotkań i odnieśli jedno zwycięstwo w ostatniej kolejce właśnie ze Startem Brzeziny 2:0. Przed meczem ciężko było spodziewać się wielkiego rewanżu. Gospodarze bowiem wystąpili bez pięciu podstawowych graczy. Mimo wszystko już w 7. minucie prowadzenie brzezinianom dał Patryk Przybylski, który wykorzystał świetne dośrodkowanie Bartłomieja Polcyna. Start częściej utrzymywał się przy piłce, ale popełniał fatalne błędy. Podobnie wyglądało to w szeregach przyjezdnych. Polonia w pierwszej odsłonie nie była w stanie stworzyć praktycznie żadnego zagrożenia. Na przerwę obie drużyny schodziły przy skromnym prowadzeniu gospodarzy.

Druga odsłona rozpoczęła się fatalnie dla podopiecznych trenera Vladimira Bednara. W 57. minucie sam na sam z Arturem Jarocińskim wyszedł Sebastian Pogodziński i oddał strzał. Piłka odbiła się od golkipera i wyszła przed pole karne. Pomocnik Startu próbował dobijać, ale futbolówkę tuż za szesnastką odbił ręką bramkarz gości i sędzia zmuszony był ukarać go czerwoną kartką. Z boiska oprócz golkipera zszedł Sebastian Lesiak, a w jego miejsce na placu gry pojawił się Szymon Krawczyk, który stanął pomiędzy słupkami. Na wykorzystanie przewagi personalnej nie trzeba było długo czekać. W 63. minucie o dośrodkowaniu w pole karne piłkę głową do siatki w długi róg posłał Robert Szubert. Chwilę później w sytuacji sam na sam pewnie uderzył Daniel Klimczak, a piłka obok golkipera zatrzepotała w siatce. Start poszedł za ciosem i zdobył czwartą bramkę. Bezpośrednim uderzeniem tuż przy słupku z rzutu wolnego popisał się Dominik Jedynak. Jak się później okazało było to ostatnie trafienie w tym spotkaniu i gospodarze sięgnęli po zasłużony komplet punktów.

Start Brzeziny – Polonia Andrzejów 4:0 (1:0)
Patryk Przybylski 7, Robert Szubert 63, Daniel Klimczak 72, Dominik Jedynak 75

Start: Jatczak – Poździej ż, Grzywacz, Jedynak – Pogodziński (72′ Jaworowski), Szubert, Surowiec, Miazek (60′ Klimczak), Walczak, Przybylski – Polcyn.

Polonia: Jarociński cz 57 – Mlonka, Sadowski, Bednar, Sokół – Arkit, Biernacki (46′ Franoszek), Januszek (46′ Gwadera), Muszyński – Krajewski (85′ Wertig), Lesiak (57′ Krawczyk).