Remisowy sparing Sokoła z Zawiszą

W drugim z zaplanowanych na sobotę meczu kontrolnym piłkarze trzecioligowego Sokoła Aleksandrów zremisowali z Zawiszą Rzgów (IV liga łódzka) 1:1 (1:1). Bramki zdobyli Oskar Osowski oraz Patryk Olszewski. W poniedziałek aleksandrowianie rozpoczynają dziesięciodniowy obóz dochodzeniowy.

Zielono-biali rozpoczęli spotkanie ze spotem animuszem. W 6. minucie przed polem karnym faulowany był szarżujący Jakub Rogalski. Futbolówkę z rzutu wolnego uderzał Michał Wrzesiński, a dobrą paradą popisał się Marcin Zieliński, parując strzał na korner. Ponownie grę ze stałego fragmentu gry wznowił Wrzesiński, po którym bardzo bliski otworzenia wyniku był testowany Bartosz Bujalski. Po jego uderzeniu głową futbolówka trafiła w słupek. Sokół dopiął swego kilka minut później. Nieprzepisowo w polu karnym zatrzymywany był Wrzesiński i arbiter wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Oskar Osowski. W pierwszej połowie Zielińskiego zaskoczyć próbowali jeszcze Rogalski, Bujalski, Wrzesiński oraz Kwiatkowski, jednak młody golkiper Zawiszy ze wszystkich tych pojedynków wyszedł obronną ręką. Podopieczni trenera Jacka Włodarczewskiego swoich szans upatrywali w strzałach z dystansu oraz błyskawicznych kontrach. Po jednej z nich oko w oko z Krystianem Karolakiem stanął Patryk Olszewski i efektownym lobem doprowadził do wyrównania. Przyjezdni mogli pójść za przysłowiowym „ciosem” kilkadziesiąt sekund później, jednak kapitalną interwencją popisał się Karolak.

Po zmianie stron gra wyrównała się. Trener Zawiszy wymienił wszystkich graczy z pola, co odniosło pożądany efekt w postaci wniesienia nieco świeżości. W 50. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Bujalski. 21-letni pomocnik po ograniu dwóch rywali przeniósł futbolówkę minimalnie nad poprzeczką. Pod koniec meczu gospodarzy dwukrotnie uratowała poprzeczka. Sokół przejął inicjatywę w ostatnich pięciu minutach, jednak zabrakło sił, by zdobyć decydującego gola.

Sokół Aleksandrów – Zawisza Rzgów 1:1 (1:1)
Bramki: Oskar Osowski 13-karny – Patryk Olszewski 42

Sokół Aleksandrów: Karol Domżał (Krystian Karolak) – Piotr Gołuch, Damian Bierżyński, Mateusz Stępień, Karol Kwiatkowski – Kamil Wielgus, Oskar Osowski, Łukasz Marciniak, Bartosz Bujalski, Jakub Rogalski – Michał Wrzesiński
grali także: Mikołaj Stolarski, Jan Stokłosa

Zawisza Rzgów (I połowa): Zieliński – Kaczmarkiewicz, Grzejdziak, zawodnik testowany 1, Gałkiewicz, zawodnik testowany 2 – Skupień, zawodnik testowany 3, Olszewski – D. Sztandor, zawodnik testowany 4.
Zawisza Rzgów (II połowa): Zieliński – Klimek, Mielczarek, Madajski, Piotrowski, Dróżdż – Dudka, zawodnik testowany 5, B.Sztandor – Wiśniewski, Kulik.