Omega zagrała na szóstkę z plusem

Omega Kleszczów nie dała żadnych szans RKS Mechanikowi Radomsko w meczu 2. kolejki IV ligi łódzkiej. Drużyna Marcina Zimocha zagrała świetne spotkanie i wygrała aż 6:0 (1:0). W drugiej połowie radomszczański zespół sprawiał wrażenie jakby chciał jak najszybciej zejść z boiska.

Omega od początku zaatakowała bramkę Rafała Dawida i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 7. minucie prowadzenie dał gospodarzom Piotr Janeczek, który skierował piłkę do bramki po ogromnym zamieszaniu podbramkowym. Podopieczni Marcina Zimocha mieli w pierwszej połowie jeszcze kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku, ale worek z bramkami rozwiązał się dopiero po przerwie.

W 49. minucie potężnym strzałem zza szesnastki popisał się Janeczek, a futbolówka uderzyła w słupek. Chwilę później było już jednak 2:0. Dośrodkowanie w pole karne Krzysztofa Kowalskiego zamienił na bramkę jego brat Paweł. Kleszczowianie dostali przysłowiowego wiatru w żagle i poszli za ciosem. W 63. minucie swojego gola zdobył Krzysztof Kowalski i podwyższył wynik na 3:0. Ostatnie pół godziny to przygniatająca przewaga gospodarzy. Kolejne bramki zdobyli: Adrian Ociepa (głową), Mateusz Jacak (rzut wolny) oraz Krzysztof Baryła, który pokonał Dawida efektownym wolejem. Taka wygrana musi budzić respekt kolejnych rywali Omegi, a trener RKS Mechanika ma dużo do myślenia. Jego zespół zagrał momentami kompromitująco.

DSCF9617

W Kleszczowie mają się z czego cieszyć. Na zdjęciu prezes Omegi Jan Gurazda z trenerem Marcinem Zimochem.

Omega Kleszczów – RKS Mechanik Radomsko 6:0 (1:0)
Bramki: Piotr Janeczek 7, Paweł Kowalski 53, Krzysztof Kowalski 63, Adrian Ociepa 72, Mateusz Jacak 77, Krzysztof Baryła 85

Omega: Paweł Wiśniewski – Słomian, Jacak, Lipertowicz, Radziejewski (76′ Roczek) – Ociepa ż, Barański ż (66′ Krawczykowski), Szewczyk ż, Piotr Janeczek (78′ Klewin), Paweł Kowalski – Krzysztof Kowalski
Trener: Marcin Zimoch

RKS Mechanik: Dawid – Frączyk (75′ Bąbka), Kołba, Dryja, Lewacki – Michalski (80′ Królik), Szymczak ż, Kornacki, Tazbir (65′ Grabarczyk ż), Żak – Walioszczyk
Trener: Artur Kowalski

Sędziował: Mateusz Anielak (WS Łódź). Widzów: 150 (w tym 60 z Radomska).