Dramatyczna wygrana KS Sand Bus Kutno

Emocjonujące spotkanie obejrzeli kibice na stadionie im. Henryka Reymana w Kutnie. KS Sand Bus Kutno pokonał w meczu 1. kolejki łódzkiej klasy okręgowej Włókniarza Pabianice 3:2 (2:0). W drugiej połowie ambitnie grający pabianiczanie mieli przewagę i przy odrobinie piłkarskiego szczęścia mogli wywieźć z Kutna zdobycz punktową.

Mecz rozpoczął się od miłej uroczystości. W ręce kapitana KS Sand Bus Mariusza Jakubowskiego trafił okazały puchar za wywalczenie awansu do łódzkiej klasy okręgowej.

Początek spotkania ułożył się po myśli gospodarzy. W 6. minucie dośrodkowanie Piotra Kierusa wykorzystał Piotr Michalski i KS Sand Bus Kutno objął prowadzenie. Tuż przed przerwą sytuację sam na sam z bramkarzem Włókniarza wykorzystał Mariusz Jakubowski i beniaminek prowadził 2:0.

Włókniarz nie rezygnował z walki. Osiem minut po wznowieniu gry strzelił kontaktowego gola. Pawła Sobczaka pokonał 18-letni Jakub Dobroszek. Dwubramkowe prowadzenie gospodarze odzyskali w 73. minucie po drugim tego dnia trafieniu Mariusza Jakubowskiego. Zaraz je jednak stracili gdyż błąd defensywy wykorzystał Patryk Sumera. Włókniarz w ostatnich minutach rzucił wszystko na jedną szalę. Pod bramką gospodarzy meldował się nawet golkiper gości. Wynik nie uległ jednak już zmianie i beniaminek z Kutna rozpoczął sezon od wygranej.

KS Sand Bus Kutno – Włókniarz Pabianice 3:2 (2:0)
Piotr Michalski 6, Mariusz Jakubowski 45, 73 – Jakub Dobroszek 53, Patryk Sumera 74

Źródło: Łukasz Stasiak (eku24.net)