Nowy kierunkowy do Emilina – 4:1

Zjednoczeni Gmina Bełchatów podnieśli się po klęsce w spotkaniu derbowym z rezerwami PGE GKS Bełchatów (0:6) i w meczu 3. kolejki IV ligi łódzkiej pokonali Orła Nieborów 4:1 (2:1). Zespół trenowany przez Edwarda Cecota występuje nadal bez kontuzjowanego Kamila Kowalczyka.

Po porażce 0:6 żartowano, że poznaliśmy nowy numer kierunkowy do Emilina. Zjednoczeni szybko podnieśli się po derbowej klęsce i w meczu z Orłem Nieborów pewnie wygrali. Worek z bramkami rozwiązał w 26. minucie Konrad Niedzielski, a chwilę później Mariusza Jędrzejewskiego pokonał Jarosław Kurzynoga. Orzeł miał jeszcze nadzieję na korzystny wynik gdyż przed przerwą do bramki gospodarzy trafił niezawodny Dawid Sut.

8

Trener Zjednoczonych Gmina Bełchatów Edward Cecot musiał szybko pozbierać zespół po derbowej klęsce (0:6) z PGE GKS II Bełchatów.

Zjednoczeni tuż po wznowieniu gry odzyskali jednak dwubramkowe prowadzenie. Kibiców na kameralnym obiekcie w Emilinie uradował Michał Konecki. W 62. minucie było po meczu – na 4:1 podwyższył Jan Rojek i stało się jasne, że beniaminek odniesie drugą wygraną w tym sezonie. – Szybko zespół musiał się pozbierać i cieszę się, że nastąpiło to właśnie w taki sposób. O klęsce już zapominamy, gramy dalej – do rozegrania mamy jeszcze szesnaście spotkań – powiedział Rafał Saternus, prezes Zjednoczonych.

Zjednoczeni Gmina Bełchatów – Orzeł Nieborów 4:1 (2:1)
Bramki: Konrad Niedzielski 26, Jarosław Kurzynoga 32, Michał Konecki 47, Jan Rojek 62 – Dawid Sut 41

Zjednoczeni Gmina: Paprocki – Turniak, Dolot, Kajdanek, Staszczyk – Niedzielski, Nowaczyk ż (65′ Serafin), Rojek, Konecki, Dymek (88′ Kobiera) – Kurzynoga (46′ Gołuch).
Trener: Edward Cecot

Orzeł Nieborów: Mariusz Jędrzejewski – Przemysław Pomianowski (50′ Mariusz Trakul), Kołaczyński, Domińczak (71′ Zagawa), Tkacz ż – Plichta, Mitrowski, Kosiorek, Rafał Trakul – Dawid Sut, Świdrowski ż
Trener: Dawid Ługowski