Widzewscy zmiennicy dali awans

Piłkarze RTS Widzew Łódź odnieśli pewne zwycięstwo nad KKS Koluszki 6:0 (2:0) w I rundzie okręgowego Pucharu Polski okręgu łódzkiego i awansowali do kolejnej fazy rozgrywek. Wygraną podopiecznym trenera Witolda Obarka zapewnili głównie zmiennicy, którzy nie występowali w meczach ligowych lub wchodzili z ławki rezerwowych.

Na murawie zabrakło m.in. Mariusza Rachubińskiego, Princewilla Okachiego, Adriana Budki oraz Vladimira Bednara, który tym razem dyrygował grą kolegów z ławki. Od początku zarysowała się wyraźna przewaga przyjezdnych. Widzew co chwila przeprowadzał groźne akcje, a miejscowi desperacko się bronili. Dwukrotnie piłkę w ostatniej chwili z linii bramkowej wybijali koluszkowscy obrońcy. Worek z bramkami rozwiązał dopiero w 35. minucie Michał Czaplarski, który pewnie wykorzystał rzut karny. Chwilę później napastnik Widzewa ponownie wpisał się na listę strzelców po tym jak wykończył podanie Damiana Gilarskiego. Do przerwy goście prowadzili w pełnie zasłużenie 2:0.

Po zmianie stron prawdziwe wejście smoka zrobił Adrian Kralkowski, który po wejściu z ławki pokonał Rafała Adamczyka. Łodzianie posiadali ogromną przewagę. Gospodarze starali się grać z kontry, ale często gubili piłkę i nie potrafili przedostać się pod pole karne rywali. Kolejne gole dla Widzewa były tylko kwestią czasu. W 78. minucie na 4:0 podwyższył Damian Marcioch. Chwilę później do siatki KKS trafił Marcin Wielgus. Na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego końcowy rezultat ustalił Marcioch.

KKS Koluszki – RTS Widzew Łódź 0:6 (0:2)
Bramki: Michał Czaplarski 35-karny, 38, Adrian Kralkowski 51, Damian Marcioch 78, 89, Marcin Wielgus 80

Koluszki: Adamczyk (75’ Lipiński) – Grobelny, Dymowicz, Kwiatkowski, Marczyk – Duczek, Skorzycki, Bryszewski, Kowalski – Łapin, Pawlicki.

Widzew: Chachuła – Milczarek (76’ Dudała), Gradecki, Polit, Świątkiewicz (46’ Kralkowski) – Bartos (65’ Kozieł), Wielgus, Puchalski – Majerz – Gilarski, Czaplarski (58’ Marcioch).