Niezawodny Michałek ratuje remis

W meczu 4. kolejki III ligi (grupa łódzko-mazowiecka) zawodnicy Sokoła Aleksandrów zremisowali na wyjeździe ze Startem Otwock 1:1 (0:1). Kolejną bramkę dla podopiecznych Michała Bistuły strzelił pozyskany przed sezonem Michał Michałek. To już jego piąte trafienie w tym sezonie.

Przyjezdni rozpoczęli mecz od szybkiego ataku. W 2. minucie Oskar Osowski precyzyjnym podaniem uruchomił szarżującego prawym skrzydłem Michała Wrzesińskiego. Doświadczony zawodnik mierzonym strzałem w kierunku dalszego słupka próbował zaskoczyć Damiana Krzyżewskiego. Gospodarze odpowiedzieli dopiero dziesięć minut później. Na strzał z dystansu zdecydował się Paweł Bylak, jednak Karol Domżał pewnie interweniował, parując futbolówkę na rzut rożny. Stały fragment gry nieomal zakończył się golem dla otwocczan. Piłkę zmierzającą do siatki z linii bramkowej wybił głową Łukasz Marciniak. Aleksandrowianie dużo zamieszania pod bramką stwarzali po centrach z bocznych stref boiska. Po dwóch z nich Michał Michałek oraz Marcin Pękała mogli pokonać Krzyżewskiego. Pod koniec pierwszej połowy błąd popełniła dwójka stoperów Sokoła. Sam na sam z Domżałem wyszedł Jakub Piotrzkowicz. Młody golkiper zdołał zatrzymać szarżującego rywala, lecz przy dobitce Bylaka był już bezradny.

W przerwie aleksandrowianie powiedzieli sobie kilka słów, co zaowocowało mocnym uderzeniem już na początku drugiej części spotkanie. Otwierającym podaniem popisał się Marcin Pękała. Futbolówkę w polu karnym przyjął Michałek, który minął bramkarza i doprowadził do wyrównania. Gospodarze nie ukrywali, że nawet remis w spotkaniu z Sokołem traktują jak zwycięstwo, jeszcze bardziej cofając się do defensywy. W 67. minucie ponownie zakotłowało się pod bramką Otwocka. Z czternastu metrów uderzał Marciniak, ale pewnie interweniował Krzyżewski. Chwilę później w zielono-białych barwach zadebiutował pozyskany z Boruty Zgierz Patryk Pietrasiak, zmieniając wspomnianego wcześniej Marciniaka. Najlepszą okazję do zdobycia zwycięskiej bramki miał Damian Bierżyński, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym uderzył tuż przy prawym słupku, doskonałym refleksem popisał się jednak Krzyżewski, instynktownie parując piłkę. W ostatnich minutach meczu jeden z gospodarzy zagrał piłkę ręką w obrębie „szesnastki”. Sędzia Łukasz Suwała pozostał jednak niewzruszony.

Mimo remisu Sokół nadal pozostał liderem III ligi łódzko-mazowieckiej, posiadając dwupunktową przewagę nad drugą w tabeli Lechią Tomaszów, która bezbramkowo zremisowała z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Start Otwock – Sokół Aleksandrów 1:1 (1:0)
Bramki: Paweł Bylak 45 – Michał Michałek 47

Sokół Aleksandrów: Domżał ż – Klepczarek (68’ Stępień), Woźniczak, Zwoliński, Bierżyński ż – Pękała, Knera ż, Marciniak (68’ Pietrasiak), Osowski, Wrzesiński (81’ Obi Uche ż) – Michałek (83’ Chojecki).