Warta odebrała Energię w Kozienicach

Niezawodny Marcin Kobierski dał wygraną Warcie Sieradz w spotkaniu 5. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Zespół Piotra Kupki wywalczył trzy punkty na terenie beniaminka Energii Kozienice. Kapitan Warty zwycięskiego gola strzelił w końcówce meczu.

Spotkanie nie było porywającym widowiskiem i długo wydawało się, że nie padnie w nim żadna bramka. Warta ma jednak Marcina Kobierskiego. Doświadczony zawodnik w 88. minucie pokonał bramkarza Energii i dał sieradzkiej drużynie bardzo cenne trzy punkty. Bramka była efektem przewagi gości, którzy w drugiej połowie stworzyli sobie kilka sytuacji do strzelenia zwycięskiej bramki. Dzięki wygranej Warta awansowała w ligowej tabeli na szóste miejsce mając na koncie osiem zdobytych punktów. Za tydzień (5 września) zmierzy się o 16:00 z Błękitnymi Raciąż i będzie faworytem tej konfrontacji.

Energia Kozienice – Warta Sieradz 0:1 (0:0)
Bramka: Marcin Kobierski 88

Warta: Wlazłowski – Bartłoszewski, Krymarys, Nawrocki, Sosnowski – Łochowski (57′ Pluta), Wałęski, Szyc ż (46′ Jezierski), Różycki (82′ Bogdan), Narożnik (63′ Szczepański) – Marcin Kobierski