Jutrzenka Warta wygrała bez trenera

Pierwsza wygrana Jutrzenki Warta w IV lidze łódzkiej stała się faktem. Grający bez trenera zespół beniaminka pokonał pewnie przed własną publicznością Włókniarza Zelów 4:2 (2:0). Gra miejscowych mogła się podobać. Oprócz strzelonych bramek Jutrzenka stworzyła bowiem wiele podbramkowych sytuacji i zasłużenie wywalczyła trzy punkty.

Pierwszy kwadrans spotkania należał do Włókniarza. Goście mogli objąć prowadzenie w 12. minucie, ale strzał jednego z przyjezdnych trafił w poprzeczkę bramki Jakuba Pasińskiego. Z biegiem czasu gra się wyrównała, a do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Jutrzenki. W 26. minucie zespołową akcję gospodarzy wykończył Rafał Różycki. Jeszcze przed przerwą było 2:0 dla miejscowych. Po faulu na Marcinie Koseckim arbiter spotkania podyktował rzut karny, który wykorzystany został przez Roberta Jareckiego.

W drugiej połowie Włókniarz rzucił się do odrabiania strat i w 51. minucie kontaktowego gola strzelił głową Hubert Muszyński. Jutrzenka nie dała jednak podopiecznym Tomasza Fiszera pomyśleć chociażby o remisie. W 65. minucie odzyskała dwubramkowe prowadzenie, a po akcji Różyckiego Grzegorza Robakiewicza pokonał Adam Konieczny. W końcówce kibice obejrzeli jeszcze dwa gole. Jakub Dregier popisał się skutecznie wykonanym rzutem wolnym, a chwilę później po kolejnym karnym wynik spotkania na 4:2 dla Jutrzenki ustalił Oktawian Maliszewski.

Wiadomo już, że trenerem Jutrzenki nie zostanie Łukasz Bartczak. – Pospieszyliśmy się z tą informacją. Trener Bartczak poinformował nas, że nie obejmie naszej drużyny ze względu na swoje inne zobowiązania. Nowego trenera powinniśmy poznać jeszcze przed spotkaniem ze Zjednoczonymi Bełchatów. Można żartować, że do końca rozgrywek powinniśmy grać bez trenera bo wygraliśmy mecz, ale tak oczywiście nie będzie – powiedział Łódzkiemu Futbolowi Zbigniew Zakrzewski, prezes Jutrzenki Warta.

Jutrzenka Warta – Włókniarz Zelów 4:2 (2:0)
Bramki: Rafał Różycki 26, Robert Jarecki 39, Adam Konieczny 65, Oktawian Maliszewski 88-karny – Hubert Muszyński 51, Jakub Dregier 86

Jutrzenka Warta: Pasiński – Kosecki, Kulczyński, Pawlak ż, Dudek – Jarecki (80′ Armatys), Rymarski, Maliszewski (90′ Dróżdż), Potocki ż – Konieczny (86′ Sulgan), Różycki ż (69′ Młotkiewicz).

Włókniarz: Robakiewicz – Muszyński, Perka (57′ Zając), Piotrowski, Jarosiński ż – Jakub Dregier, Grzelak, Kaliski, Kucharski, Krajda (46′ Różycki) – Bednarek.

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź). Widzów: 200

Źródło: jutrzenkawarta.com