RTS Widzew poza burtą Pucharu Polski

Piłkarze RTS Widzew Łódź na III rundzie zakończyli swoją przygodę z okręgowym Pucharem Polski. Pogromcą łodzian okazał się beniaminek łódzkiej klasy okręgowej KS Sand Bus Kutno. Gospodarze wygrali 2:0 (1:0) i awansowali do IV rundy. Było to kolejne słabe spotkanie podopiecznych Marcina Płuski.

Pojedynek z Kutnem był dla łodzian podobny do ligowej potyczki z LKS Rosanów. Podopieczni trenera Marcina Płuski mieli problemy ze stworzeniem zagrożenia pod bramką rywali. Groźni byli natomiast gospodarze. Po kwadransie gry przed znakomitą okazją stanął Piotr Michalski. Zawodnik miejscowych minął golkipera Widzewa Michała Chachułę i nie trafił do pustej bramki. Chwilę później do siatki przyjezdnych piłkę posłał Gracjan Sobczak. RTS Widzew ruszył do odrabiania strat, ale nie potrafił strzelić wyrównującej bramki. Najlepsze okazje mieli Michał Czaplarski, którego strzał z rzutu wolnego obronił Paweł Sobczak i Igor Świątkiewicz, który trafił w słupek.

W drugiej połowie w szeregach łodzian mnożyły się indywidualne błędy. Mimo to goście starali się wyrównać, ale nie mieli szczęścia. W 60. minucie piłka po uderzeniu Adriana Kralkowskiego po raz drugi odbiła się od słupka kutnian. Chwilę później ta okazja na przyjezdnych się zemściła. Po szybkiej kontrze na listę strzelców wpisał się Piotr Kierus. Od tego momentu gospodarze grali swoją piłkę i kontrolowali przebieg gry. Łodzianie starali się desperacko odwrócić losy spotkania, ale im się to nie udało i zakończyli swoją przygodę z Pucharem Polski.

KS Sand Bus Kutno – RTS Widzew Łódź 2:0 (1:0)
Bramki: Gracjan Sobczak 17, Piotr Kierus 64

KS Sand Bus Kutno: Paweł Sobczak – Ławniczak (82′ Kuczak), Żemigała, Kaczorek, Grzegorek – Mucha, Jakubowski, Gracjan Sobczak, Zagajewski, Kierus (86′ Góralczyk) – Michalski (90′ Wietrzyk)

RTS Widzew: Chachuła – Pietras, Dudała (71’ Majerz), Maczurek, Milczarek – Puchalski (46’ Kralkowski), Kozieł ż, Okachi, Czaplarski, Gilarski (63’ Rachubiński) – Świątkiewicz (68’ Kasperczak).