Bramkarz dał awans Zawiszy Rzgów

Dopiero dogrywka rozstrzygnęła pojedynek III rundy Pucharu Polski okręgu łódzkiego, w którym Włókniarz Pabianice (łódzka klasa okręgowa) przegrał z czwartoligowym Zawiszą Rzgów 1:2. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1, a podopieczni trenera Michała Gajdy wyrównującego gola strzelili w czwartej minucie doliczonego czasu gry.

Spotkanie od samego początku było pod kontrolą przyjezdnych. Zawisza częściej utrzymywał się przy piłce i groźnie atakował. Gospodarze również mieli kilka okazji na zmianę rezultatu, ale nie byli w stanie pokonać Michała Musiakowskiego. Na pierwszego gola trzeba było czekać do 38. minuty. Po indywidualnej akcji w polu karnym pabianiczan faulowany był Dariusz Dolewka i arbiter podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnie umieścił futbolówkę w siatce. Na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 0:1.

Druga połowa praktycznie niczym nie różniła się od pierwszej. W dalszym ciągu inicjatywa należała do podopiecznych trenera Jacka Włodarczewskiego. Zawisza nie potrafił jednak podwyższyć prowadzenia. Kiedy wszyscy myśleli, że pojedynek zakończy się skromną wygraną czwartoligowca w czwartej minucie doliczonego czasu gry wyrównującego gola strzelił Patryk Sumera. Chwilę później arbiter po raz ostatni zagwizdał w regulaminowym czasie gry i o wszystkim miała zadecydować dogrywka.

W niej pojedynek się wyrównał i obie drużyny mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Kluczowym momentem była 104. minuta. Wtedy z konieczności na murawie pojawił się rezerwowy bramkarz Zawiszy Marcin Zieliński. Golkiper musiał zagrać w środku pola. Jak się później okazało był to strzał w dziesiątkę. W 113. minucie po dośrodkowaniu Kamila Jóźwiaka strzałem w długi róg Zieliński zapewnił rzgowianom awans do kolejnej rundy.

Włókniarz Pabianice – Zawisza Rzgów 1:2 (0:1, 1:1) – po dogrywce
Bramki: Patryk Sumera 90+4 – Dariusz Dolewka 38-karny, Marcin Zieliński 113

Zawisza: Musiakowski – Bartłomiejczyk, Grzejdziak (72’ Dudka), Skupień, Madejski – Kulik (55’ Jóźwiak), B. Sztandor, Dolewka, Kaczmarkiewicz (46’ Czernik) – Pędziwiatr (104’ Zieliński), D. Sztandor.