Jutrzenki blask nie dla Widzewa

Po środowej porażce w okręgowym Pucharze Polski z KS Sand Bus Kutno piłkarze RTS Widzew Łódź tym razem przegrali w meczu ligowym. Podopieczni trenera Marcina Płuski przegrali na obiekcie SMS w Łodzi z beniaminkiem rozgrywek Jutrzenką Warta 0:2 (0:0). Goście w drugiej połowie byli skuteczniejsi i to oni zainkasowali komplet punktów.

Mecz rozpoczął się od spokojnej gry w środku pola. Żadna ze stron nie zdecydowała się na śmielsze ataki. Z biegiem czasu częściej przy piłce byli łodzianie, ale nie potrafili przedrzeć się przez szczelną obronę przyjezdnych. Przed przerwą RTS Widzew stworzył jedynie dwie groźne okazje. Najpierw w indywidualnej akcji Kamil Zieliński nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Jakubem Pasińskim, a później Mariusz Rachubiński uderzył minimalnie obok słupka. Na przerwę obie ekipy schodziły przy bezbramkowym remisie.

Po przerwie łodzianie nie mieli pomysłu na złamanie ściany defensywnej rywali. W 58. minucie Zieliński po raz kolejny znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem, ale oddał lekki strzał z dystansu, który pewnie obronił Pasiński. Chwilę później ta okazja się zemściła. Michała Sokołowicza pięknym strzałem pokonał Adam Konieczny. Tradycyjnie już po stracie gola widzewiacy zdecydowanie ruszyli do odrabiania strat. Przyjezdni nastawili się głównie na kontry i stałe fragmenty gry. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Michał Czaplarski dopuścił się faulu w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę. Rzut karny pewnie wykorzystał Sylwester Pawlak i Jutrzenka niespodziewanie lecz zasłużenie wywiozła z Łodzi komplet punktów.

RTS Widzew Łódź – Jutrzenka Warta 0:2 (0:0)
Bramki: Adam Konieczny 60, Sylwester Pawlak 90+2

RTS Widzew: Sokołowicz – Pietras ż, Bednar ż, Maczurek, Milczarek (80′ Świątkiewicz) – Kralkowski (70′ Kasperczak), Czaplarski, Rachubiński, Kozieł, Bartos (90′ Gilarski) – Zieliński ż.

Jutrzenka: Pasiński – Korona, Pawlak, Kulczyński, Armatys – Rymarski, Potocki, Dudek ż, Konieczny – Maliszewski, Różycki.