Zawisza Rzgów zagrał na piątkę

Po kilku słabszych meczach w końcu pewnie po trzy punkty sięgnęli piłkarze Zawiszy Rzgów. Podopieczni trenera Jacka Włodarczewskiego pokonali na własnym boisku w spotkaniu 13. kolejki IV ligi łódzkiej LKS Rosanów 5:1 (3:0). Kluczowa w tym pojedynku była pierwsza odsłona, w której gospodarze zdobyli trzy gole.

Przed spotkaniem trudno było upatrywać faworyta tego meczu. Pojedynek znakomicie rozpoczął się dla miejscowych. W 15. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego głową na bramkę zamienił Mateusz Klimek. Niecały kwadrans później na 2:0 podwyższył Łukasz Wiśniewski. Chwilę później najlepszy snajper Zawiszy strzelił swojego drugiego gola. Napastnik wykorzystał jedenastkę po faulu w polu karnym Michała Lewandowskiego I na Jakubie Perku. Do przerwy rzgowianie właściwie rozstrzygnęli losy meczu i na przerwę mogli schodzić z wielkim spokojem.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Zawisza kontrolował przebieg gry i powiększał prowadzenie. w 50. minucie na listę strzelców wpisał się Patryk Olszewski. Sześć minut później honorowe trafienie dla gości zanotował Tomasz Kurstak, który wykorzystał rzut karny. Jak się później okazało był to ostatni akcent strzelecki ze strony przyjezdnych. Rosanów nie był w stanie nawiązać walki i odrobić olbrzymich strat, a końcowy rezultat na 5:1 w 75. minucie ustalił Olszewski.

Zawisza Rzgów – LKS Rosanów 5:1 (3:0)
Bramki: Mateusz Klimek 15, Łukasz Wiśniewski 28, 35-karny, Patryk Olszewski 50, 75 – Tomasz Kurstak 56-karny

Zawisza: Wawrzyński – Piotrowski, Grzejdziak, Rechciński (85′ Gałkiewicz), Klimek – P. Olszewski (87′ Wróblewski), Cander, Dolewka (70′ Dudka), Kulik – Perek, Wiśniewski (80′ B. Sztandor).

Rosanów: M. Lewandowski I – Głowiński, Słodkiewicz, Gajewski, P. Lewandowski – Rosiak (67′ Bujalski), Stokłosa (46′ Dresler), Wiktorski (58′ Cębrzyński), Mordzakowski – Gałecki (75′ Hajduczek), Kurstak.