PGE GKS Bełchatów przegrał we Wrocławiu

Drugiej porażki w okresie przygotowawczym przed rundą rewanżową I ligi doznali piłkarze PGE GKS Bełchatów. Podopieczni trenera Rafała Ulatowskiego przegrali 0:3 we Wrocławiu z grającym w Ekstraklasie Śląskiem Wrocław. Po raz pierwszy w drużynie Brunatnych zagrał czeski pomocnik Petr Zapalac.

W bełchatowskim zespole zagrali także Piotr Góralczyk z rezerw i Jacek Bloch z drużyny juniora starszego. Z powodów zdrowotnych zabrakło: Albina Maciejewskiego, Szymona Stanisławskiego i Szymona Zgardy. Rozgrywany na trawiastej murawie mecz kontrolny rozgrywany był system 4 x 30 minut. Oba zespoły wystawiły praktycznie po dwie różne jedenastki, które spędziły na boisku po godzinie.

Bełchatowianie jako pierwsi strzelili bramkę po uderzeniu głową Łukasza Wrońskiego, ale nie została ona uznana, choć to Dawid Flaszka był na pozycji spalonej. W drugich 30 minutach Śląsk stwarzał większe zagrożenie i w końcu dopiął swego, kiedy w 57. minucie Pawła Lenarcika pokonał Japończyk Ryota Morioka.

W drugich sześćdziesięciu minutach na boisku przy Oporowskiej zagrał jeszcze młodszy skład, który stracił dwie bramki. Ostatecznie Śląsk wygrał 3:0, a gole zdobyli Jacek Kiełb i Konrad Kaczmarek.

Śląsk Wrocław – PGE GKS Bełchatów 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

PGE GKS Bełchatów: I połowa (1’ – 60’) : Maciej Krakowiak (31′ Paweł Lenarcik) – Lukas Klemenz, Seweryn Michalski, Václav Cverna, Marcin Flis – Damian Szymański, Lukáš Kubáň – Łukasz Wroński, Dawid Flaszka, Petr Zapalač – Hieronim Gierszewski

II połowa (61’ – 120’) : Kamil Bruchajzer (91′ Daniel Niźnik) – Mikołaj Bociek (105′ Krystian Stolarczyk), Damian Michalski, Marcin Wdowiak, Mateusz Szymorek – Patryk Rachwał, Piotr Witasik – Avghan Papikyan, Patryk Nouri (91′ Jacek Bloch), Piotr Góralczyk – Cezary Demianiuk

Źródło: gksbelchatow.com