Jakub Skrzypiec zatrzymał Borutę Zgierz

Czwartoligowy MKP-Boruta Zgierz przegrał na wyjeździe z Termami Uniejów (łódzka klasa okręgowa) 0:1 (0:1) w swoim kolejnym meczu sparingowym podczas okresu przygotowawczego. Zgierzanie gola stracili na własne życzenie, a w drugiej odsłonie mimo kilku dobrych okazji nie potrafili doprowadzić do wyrównania dzięki świetnej postawie w bramce gospodarzy Jakuba Skrzypca.

W pierwszej połowie goście nie potrafili stworzyć groźnych okazji pod bramką rywali. Boruta starał się atakować, ale nie był w stanie skutecznie wykończyć akcji. Gospodarze nastawili się na kontry. W 24. minucie po jednej z nich indywidualny błąd jednego z obrońców wykorzystał Krystian Wojtczak i pokonał Macieja Kaźmierskiego. Zgierzanie mogli odpowiedzieć, ale najlepszą okazję zmarnował Sebastian Ceglarz, który uderzył piłkę minimalnie nad poprzeczką.

Po przerwie obraz gry się zmienił. Optyczna przewaga należała do gości. Boruta się przełamał i co chwila stwarzał groźne sytuacje podbramkowe. Świetne okazje na zmianę wyniku mieli: Krzysztof Baszczyński, Arkadiusz Błaszczyk i Marcin Gil. Znakomicie pomiędzy słupkami Termalnych spisywał się jednak doświadczony Jakub Skrzypiec, któremu gospodarze zawdzięczają niespodziewane zwycięstwo.

Termy Uniejów – MKP-Boruta Zgierz 1:0 (1:0)