Warta lepsza od Omegi w próbie generalnej

Warta Sieradz pokonała Omegę Kleszczów 2:0 (0:0) w swoim ostatnim sparingu przed rozpoczęciem ligowej wiosny w III lidze łódzko-mazowieckiej. Sieradzanie mieli grać mecz o punkty z Ursusem Warszawa, ale jak wiemy pierwsza kolejka rundy rewanżowej w III lidze została przełożona.

Od początku spotkania Warta uzyskała wyraźną przewagę nad czwartoligowcem z Kleszczowa. Dobrze bronił jednak w bramce Omegi Paweł Wiśniewski. Dwukrotnie sędzia nie uznał bramki dla gospodarzy ze względu na pozycje spalone. Na krótką przerwę obie drużyny zeszły przy wyniku 0:0.

Sześć minut po przerwie Warta objęła prowadzenie po strzale Piotra Przezaka z narożnika pola karnego. W 56. minucie było 2:0, a atomowym uderzeniem z 30 metrów popisał się Tomasz Bogołębski. Jak się okazało był to gol, który ustalił wynik meczu na 2:0 dla sieradzan.

Warta Sieradz – Omega Kleszczów 2:0 (0:0)
Bramki: Piotr Przezak 51, Tomasz Bogołębski 56

Warta Sieradz: Adamek – Sosnowski, Nawrocki, Krymarys, Piotr Kobierski – Idzikowski, Mitek, Wałęski, Szyc, Serwaciński – Marcin Kobierski. Grali także: Wlazłowski, Pertkiewicz, Piotr Przezak, Stasiak, Bogołębski, Bogdan, Jezierski, Narożnik

Omega Kleszczów: Wiśniewski – Radziejewski, Grzywiński, Mateusz Roczek, Mateusz Jacak – Paweł Kowalski, Ociepa, Tomesz, Szewczyk – Krzysztof Kowalski, Barański. Grali także: Zientarski – Łukasz Roczek, Lipertowicz, Szulc.